?> Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego Jezu Ufam Tobie
Image1

Start -> Aktualności -> Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego Jezu Ufam Tobie
Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego Jezu Ufam Tobie

W czasie gdy parafia Podegrodzie rozpoczyna przeżywanie 1000 - lecia swojej historii, cieszy się z wyjątkowego daru nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Peregrynacja miała miejsce w dniach 19 - 20 września. Przygotowanie duchowe do tego wydarzenia poprzedziły 3 - dniowe rekolekcje formacyjne, które poprowadził ks. Wiesław Majca - proboszcz parafii Łukowica i dziekan dekanatu łąckiego. Pomagali w pracy duszpasterskiej ks. Wojciech Lech i ks. Michał Dąbrówka.

Z tej perspektywy rodzą się także zobowiązania, które będą podejmowane w dalszej pracy całokształtu życia religijnego m. in. umocnienie czci do Najświętszego Sakramentu, podejmowanie aktów pokuty, kształtowania życia modlitewnego w rodzinach i pełnienia uczynków miłosierdzia. Czas nawiedzenia to także okazja do skłania darów materialnych. W naszej wspólnocie tym darem jest fundowany przez parafian boczny ołtarz z obrazem Bożego Miłosierdzia i postacią św. Faustyny przy którym w każdy piątek będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ołtarz wykonali artyści Jan Kowalczyk i Jan Wańczyk we współpracy z Czesławem Bodzionym ze Stadeł, natomiast obraz Bożego Miłosierdzia jest dziełem miejscowego artysty malarza Kazimierza Twardowskiego.

Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu niech będą dzięki za ten święty czas Peregrynacji.

Fragmenty z Księgi Pamiątkowej:

"Nawet najpiękniejsze słowa przez nas wypowiedziane nie zdołają wyrazić tego, co czuje serce przepełnione miłością i ufnością ku Tobie… Pragniemy Jezu, aby dzięki Twemu Miłosierdziu nasza wspólnota również była miłosierna, w której Ty, Jezu, znajdziesz kochające Ciebie serca"

"Jezu Miłosierny, dziękujemy Ci za ten błogosławiony czas w naszej wspólnocie parafialnej, czas łaski, czas modlitwy i postanowień, czas indywidualnych i wspólnotowych spotkań z Tobą i świadkami Twojego miłosierdzia, czas czynów miłosierdzia. Niech te szczególne chwile zaowocują postawą miłosierdzia w słowie, czynie i modlitwie w każdym z nas".

Składamy także szczere podziękowanie wszystkim Drogim Parafianom za okazaną pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz obecność i żarliwą modlitwę. Bóg zapłać

Zdjęcia wykonał p. Jacek Kula.

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Opracowanie merytoryczne - Ks. Tomasz P. / Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW