?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Polecamy


Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj VII Niedzielę Wielkanocy - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W naszej parafii DNI PAPCZYŃSKIEGO - uroczystości związane z urodzinami Bł. O. Stanisława. O godz. 11.00 w kościele parafialnym sprawowana będzie uroczysta Msza św., a od godz. 15.00 rozpocznie się FESTYN PARAFIALNY. Zapraszamy wszystkie rodziny do licznego udziału w tych uroczystościach. Niech nasza obecność będzie wyrazem szacunku wobec O. Stanisława Papczyńskiego oraz okazją do wspólnej modlitwy.

3. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się o potrzebne łaski dla Nauczycieli, Uczniów oraz Pracowników Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. Bł. O. Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu z okazji Dnia Patrona Szkoły.

Z okazji Dnia Patrona Szkoły zostanie jutro wystawiona sztuka o bł. o. Stanisławie Papczyńskim:
a. o godz. 8.00 - dla uczniów Szkoły Podstawowej z Podegrodzia
b. o godz. 11.00 - dla uczniów Gimnazjum z Podegrodzia.

4. W poniedziałek - z okazji 18-tego dnia miesiąca o godz. 18.00 będzie Msza święta i nowenna do bł. O. Stanisława Papczyńskiego, a na zakończenie liturgii - ucałowanie relikwii Błogosławionego. W kaplicach w Naszacowicach i w Gostwicy w tym dniu nie ma Mszy świętej i nabożeństwa majowego. Zapraszamy do kościoła parafialnego.

5. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

6. W sobotę o godz. 18.00 w świątyni parafialnej będzie celebrowana Msza święta w intencji Strażaków.

7. W przyszłą niedzielę - o godz. 14.30 - odpust ku czci św. Jana Nepomucena w Mokrej Wsi.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.00 przyjęcie nowych dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

9. W dniach 23 i 24 maja w Górze Kalwarii w Sanktuarium bł. O. Stanisława Papczyńskiego odbywać się będą Dni Młodzieży - konferencje, modlitwa i śpiewy. W związku z tym z naszej parafii organizowany jest wyjazd.
Szczegóły i zapisy u Ks. Jaromira.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

 


Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW