?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1.Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocy. Po Mszy świętej porannej i w kaplicach zmiana tajemnic Żywego Różańca.
W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Rozpoczyna się Biały Tydzień - gorąco zachęcamy wszystkie dzieci z klas II do codziennego uczestnictwa we Mszy świętej wieczornej i dziękczynienia za dar Eucharystii.

2. Za tydzień druga niedziela miesiąca - składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii.

3. Porządek nabożeństw majowych:
w kościele parafialnym - o godz. 18.00
w Naszacowicach - o godz. 17.00 (w tym tygodniu we wtorek - z racji Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski i w piątek - z racji I piątku miesiąca - nabożeństwa majowego w kaplicy w Naszacowicach nie będzie) w Gostwicy - o godz. 18.00 (w tym tygodniu we wtorek - z racji Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski nabożeństwa majowego w kaplicy w Gostwicy nie będzie, w I piątek miesiąca - o godz. 16.30).
Wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

4. We wtorek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w kościele parafialnym i w kaplicach w Naszacowicach i Mokrej Wsi jak w każdą niedzielę. W Gostwicy Msza święta i Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.30. Spowiedź święta tych dzieci będzie w poniedziałek o godz. 9.00.
Uroczystości odpustowe w parafiach: Olszanka i Świniarsko.

5. We czwartek kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną przed I piątkiem miesiąca.
Ks. Jaromir od godz. 14.00
Ks. Piotr i Ks. Sebastian - od godz. 15.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00, 18.00 i 21.00. Okazja do spowiedzi świętej jak w każdy I piątek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 18.00 adoracja pierwszo-piątkowa do godz. 21.00.
O poprowadzenie adoracji prosimy parafian z rejonu Stadła - prawa strona. W Gostwicy spowiedź o godz. 16.00, a następnie Msza święta i nabożeństwo majowe. W Naszacowicach nie ma nabożeństwa.

7. W pierwszą sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświetszej Maryi Panny - o godz. 6.00.

8. W przyszłą niedzielę - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy świętej w Gostwicy o godz. 8.00 oraz na Mszy świętej w kościele parafialnym o godz. 11.00 - Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas III. Dni modlitw o urodzaje - z racji przypadających w tym tygodniu uroczystości - zostają przeniesione na poniedziałek, wtorek i środę po przyszłej niedzieli.

9. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. W tym tygodniu kończymy zapisy na pielgrzymkę do Rzymu - w poniedziałek, środę i czwartek po nabożeństwie wieczornym w bibliotece parafialnej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych i zapraszamy do stołu Pańskiego.

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
+ Ks. Stanisław MIROWSKI - były wikariusz naszej parafii
+ Anna JAGIEŁKA z Podegrodzia

13. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 zebranie Akcji Katolickiej na starej plebanii w związku z organizacją festynu parafialnego.

14. W dniach 3-4 maja nasza parafia będzie przeżywała peregrynację symboli Światowych Dni Młodzieży, którymi są krzyż i Ikona Matki Bożej.

03.05 (wtorek) - powitanie symboli na czuwaniu modlitewnym około godz. 22.30, następnie Msza Święta w int. młodzieży i modlitwa prywatna do godziny 24.

04.05 (środa) - o godz. 5.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 6.00 uroczysta Msza Święta, następnie adoracja do godz. 8.30.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

15. Wyniki Pierwszego Etapu Konkursu Wiedzy o Życiu i Działalności O. Stanisława Papczyńskiego dostępne tutaj.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW