?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj XVII niedzielę zwykłą. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - zmiana tajemnic różańca świętego.

2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu i dobrym przeżyciu uroczystości odpustowej w naszej parafii ku czci św. Jakuba Apostoła min. strażakom, orkiestrze, służbie liturgicznej, Zespołowi Małe i Duże Podegrodzie oraz tym, którzy przygotowali program artystyczny z okazji Millenium Parafii. Bóg zapłać.

4. W diecezji trwa nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii adoracja ta wypada w najbliższą środę - 30 lipca. Całodzienną modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Od godz. 10.00 rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Porządek adoracji:
10.00 - 11.00 Wyglanowice
11.00 - 12.00 Stadła
12.00 - 13.00 Naszacowice
13.00 - 14.00 Rogi
14.00 - 15.00 Mokra Wieś
15.00 - 16.00 Gostwica
16.00 - 17.00 Juraszowa
17.00 - 18.00 Podegrodzie

Zachęcamy wszystkich parafian do przybycia w ten dzień do naszej świątyni, by w modlitewnym skupieniu uwielbiać Chrystusa Eucharystycznego.
Adoracja zakończy się Mszą św. o godz. 18.00

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca sierpnia.
W pierwszy piątek Msza św. wotywna o Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00, 18. 00 i 21.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 16.00, a następnie Msza św.

6. O poprowadzenie adoracji w I-szy piątek miesiąca sierpnia prosimy rodziny z terenu Podegrodzie - prawa strona w kierunku Naszacowic.

7. Przypominamy, iż w kancelarii trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy.

8. Informacje dotyczące pielgrzymek min. do Fatimy i Santiago de Compostela dostępne są w gablocie parafialnej.

9. Od piątku rozpocznie się miesiąc sierpień. Gorąco zachęcamy wiernych, byśmy odpowiadając na wezwanie Biskupów Polski - uczynili wszystko, by miesiąc ten był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie, w naszej parafii i w naszych rodzinach.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2011
Opracowanie merytoryczne - Ks. Tomasz Piecuch