?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Obchodzimy dzisiaj XXIX niedzielę zwykłą - jako Światowy Dzień Misyjny. Jest to patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych.

2. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec oraz wręczenie nagród.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
a. w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,
b. w środę - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie,
c. w sobotę - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

4. Spotkanie osób pracujących w Poradni Rodzinnej we środę o godz. 19.30.

5. Parafia Rzymsko-katolicka wraz z Nadleśnictwem Stary Sącz w ramach 1000-lecia parafii w Podegrodziu podejmują akcję 1000 drzewek na 1000-lecie parafii. Rozpoczęcie tej akcji będzie miało miejsce przy szkole w Gostwicy we czwartek o godz. 10.30. Dziękujemy panu Pawłowi Szczygłowi za pomoc w tej akcji.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Opracowanie merytoryczne - Ks. Tomasz P. / Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW