?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Obchodzimy III niedzielę zwykłą. Dziś przypada 1 rocznica sakry biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Stanisława Salaterskiego oraz obecnego biskupa diecezjalnego w Kielcach - Jana Piotrowskiego.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
a. w poniedziałek - świętych Tymoteusza i Tytusa biskupów
b. we wtorek - bł. Jerzego Matulewicza biskupa
c. w środę - św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła
d. w sobotę - św. Jana Bosko, kapłana i założyciela salezjanów

3. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie dzieci klas II wraz z rodzicami w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej (spotkanie dla dzieci ze szkoły w Gostwicy we środę o godz. 16.00 w kaplicy w Gostwicy).

4. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I Gimnazjum.

5. Spotkania opłatkowe w tym tygodniu:
- w czwartek o godz. 19.00 na plebanii - Rada Parafialna i Gospodarcza
- w piątek po nabożeństwie wieczornym na starej plebanii - Caritas
- w niedzielę po nabożeństwie wieczornym na starej plebanii - Liturgiczna Służba Ołtarza (lektorzy i ministranci)

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW