?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Składka przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Rozpoczynamy IV Tydzień Wychowania pod hasłem "Wychowywać do prawdy". Otoczmy modlitwą dzieci, młodzież i nauczycieli. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

• w poniedziałek - wspomnienie Najświętszej Mari Panny Bolesnej
  • we wtorek - śś. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
  • w czwartek - św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży polskiej
  • w sobotę - św. męczenników koreańskich.

4. W roku Jubileuszu Tysiąclecia naszej Parafii w najbliższy czwartek uroczystość wspomnienia beatyfikacji bł. O. Stanisława Papczyńskiego. Uroczysta Msza Święta i nowenna ku czci bł. O. Stanisława o godzinie 18.00.
Mszy świętej będzie przewodniczył Generał Marianów. Słowo Boże wygłosi Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Marianów. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości jubileuszowej.
Będzie to równocześnie uroczyste rozpoczęcie pracy wszystkich stowarzyszeń i grup parafialnych.

5. W piątek 19 września o godz. 20.00 zostanie powtórzony Koncert Millenijny, na który serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę o godz. 15.00 w Obidzy - Msza św. i spotkanie popielgrzymkowe Grupy 19 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Z naszej parafii organizujemy wyjazd busem. Zapisy do środy włącznie w zakrystii. Potwierdzenie wyjazdu w środę na Nowennie.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Opracowanie merytoryczne - Ks. Tomasz P. / Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW