?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

3. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i pomoc w organizacji XII Dni bł. O. Stanisława Papczyńskiego. Grupom i stowarzyszeniom: Akcji Katolickiej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i sponsorom (informacja na stronie internetowej parafii) a także parafianom, którzy zaangażowali się w stoiska z potrawami regionalnymi. Było to nasze wspólne dzieło.

4. We środę o godz. 20.00 - próba Orkiestry na Starej Plebanii.

5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana - Boże Ciało. Msze Św. w kościele parafialnym: o godz. 7.00, następnie uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10.00. Po południu Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. o godz. 16.00.

W tym dniu nie będzie Mszy Św. w kaplicach dojazdowych.

Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało przez parafian z następujących rejonów:

• pierwszy ołtarz w centrum Podegrodzia - mieszkańcy Stadeł
  • drugi ołtarz u Pani Marii Zygmunt - mieszkańcy Wyglanowic
  • trzeci   ołtarz u   Państwa   Owsianków - mieszkańcy Podegrodzia po prawej stronie drogi idąc do Naszacowic
  • czwarty ołtarz przy plebanii - mieszkańcy Podegrodzia: Osiedle nad Wodą i Bloki.

Dekoracje - wizerunki - do poszczególnych ołtarzy będą do odebrania na plebanii. Prosimy o przygotowanie nagłośnienia przy ołtarzach oraz o udekorowaniu domów na czas procesji. Prosimy także o przygotowanie oraz niesienie baldachimu, feretronów, sztandarów tak na czas procesji w Boże Ciało jak i w całej Oktawie. Jak co roku zapraszamy na procesję Orkiestrę oraz Straż Pożarną. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Prosimy także, by nie zostawiać samochodów na trasie Procesji Eucharystycznej. Za wszelki włożony trud w przygotowanie tej uroczystości już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

Msze Św. w oktawie z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00 w czasie których będziemy się modlić o dobre urodzaje i zachowanie od kataklizmów i nieszczęść. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

6. W tym tygodniu Ks. Jaromir przeżywał będzie swoje imieniny. Z tej okazji wraz z darem modlitwy pragniemy złożyć Mu serdeczne życzenia: obfitości łask Bożych, zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz błogosławieństwa Bożego w życiu i posłudze kapłańskiej. Szczęść Boże.

7. W najbliższą sobotę w Katedrze Tarnowskiej odbędą się Święcenia Kapłańskie diakona Norberta SADKI, który w okresie Wielkiego Postu odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Obejmijmy go szczególną modlitwą i prośmy Boga o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

8. W przyszłą niedzielę - o godz. 13.15 - odpust ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej w Naszacowicach.

9.  W następną niedzielę także odpust w parafii Długołęka - Świerkla. Suma odpustowa o godz. 11.00.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wśród nich Ks. Jaromirowi składamy najlepsze życzenia.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW