?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą. W naszej wspólnocie parafialnej witamy nowego wikariusza - Ks. Sebastiana Ligęskę, pochodzącego z parafii Dębica - Latoszyn. Ks. Sebastianowi życzymy obfitych łask Bożych w posłudze kapłańskiej za wstawiennictwem Matki Bożej i bł. O. Stanisława Papczyńskiego. Następna niedziela - pierwsza niedziela miesiąca - zmiana tajemnic Różańca św.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte dla
dzieci i młodzieży:

- w Podegrodziu o godz. 8.15
- w Gostwicy o godz. 8.00
- w Rogach i w Mokrej Wsi - o godz. 9.00.
W tym dniu przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek - św. Bronisławę
- w środę - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy modlić się o powołania do służby Bożej. W tym dniu kapłani udadzą się do chorych od godz. 15.00.

5. W pierwszy piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00, 18.00 i następnie adoracja pierwszo-piątkowa zakończona Mszą świętą o godz. 21.00.
O poprowadzenie adoracji prosimy rodziny z terenu: Podegrodzie - od Naszacowic do Domu Towarowego i ul. Św. Anny.
O poprowadzenie adoracji pierwszo-piątkowej w październiku prosimy rodziny z terenu: Podegrodzie - od Domu Towarowego po prawej stronie i lewej stronie oraz Osiedle "Nad wodą".
Zachęcamy do spowiedzi świętej. W Gostwicy spowiedź  o godz. 16.00, a Msza święta o godz. 16.30.

6. W następną niedzielę Msza święta w Gostwicy będzie wyjątkowo o godz. 14.00, połączona z poświęceniem hali sportowej. Mszy świętej o godz. 8.00 nie będzie.

7. W przyszłą niedzielę - Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze.

8. W ramach przeżywanego Jubileuszu Tysiąclecia Parafii chcemy zapowiedzieć, że w dniu 18 września /tj. w czwartek/ o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta i nowenna do Bł. O. Stanisława Papczyńskiego za dar beatyfikacji. Mszy świętej będzie przewodniczył Generał Zgromadzenia Księży Marianów a słowo Boże wygłosi Prowincjał Prowincji Polskiej.

9. Ogłoszenie społeczne: 6 września o godz. 11.00 na Hali Łabowskiej będzie sprawowana Msza święta za śp. Ks. Władysława Gurgacza z int. Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego życzymy Dzieciom, Młodzieży oraz Nauczycielom wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej i wszelkiej pomyślności.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2011
Opracowanie merytoryczne - Ks. Tomasz Piecuch