?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Obchodzimy dzisiaj XXI Niedzielę Zwykłą.

2. W poniedziałek (25 sierpnia) na Jasną Górę wchodzi XXXII Piesza Pielgrzymka Tarnowska. W radio RDN Małopolska o godz. 14.00 - transmisja z wejścia pielgrzymów przed cudowny obraz Pani Jasnogórskiej. O godz. 17.00 - transmisja Mszy św. z Jasnej Góry na zakończenie pielgrzymki. (codziennie z trasy pielgrzymki transmisje z  w radio RDN).
Wyjazd autokarów z naszej parafii do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów i wejście pielgrzymki z parkingu przy kościele w poniedziałek o godz. 7.00.

3. We wtorek Uroczystość NMP Częstochowskiej.
W środę św. Moniki
W czwartek św. Augustyna
W piątek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2011
Opracowanie merytoryczne - Ks. Tomasz Piecuch