?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj I niedzielę miesiąca lipca. Po Mszy św. porannej oraz w kaplicach zmiana tajemnic Różańca świętego.

Za tydzień druga niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele gospodarcze w naszej parafii.

2. W poniedziałek o godz. 13.00 z parkingu parafialnego wyjazd młodzieży do Dębowca na Saletyńskie Spotkanie Młodych. W modlitwie pamiętajmy o młodzieży.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

· w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

· w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

· w sobotę – św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

4. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie adoracji pierwszo-piątkowej. O tę posługę w miesiącu sierpniu prosimy rodziny z Rogów.

5. Zachęcamy do uczestniczenia w XXXIII Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Tradycyjnie wyruszy ona 17 sierpnia z placu katedralnego w Tarnowie i trwać będzie 9 dni. Jak co roku pielgrzymować będziemy w grupie 19, której patronką jest św. Kinga. Zapisy prowadzone są w kancelarii parafialnej. Koszt uczestnictwa PPT wynosi 90 zł. od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł. Natomiast każde następne dziecko (drugie i kolejne dziecko z rodziny do klasy VI włącznie) tylko 20 zł. – resztę kwoty dopłaca „Caritas”. Z pielgrzymami z Podegrodzia udadzą się kapłani z naszej parafii.

Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w kościele parafialnym 9 sierpnia o godz. 18.00.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW