?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu - Niedzielę Ad Gentes - dzień modlitw za misje i misjonarzy.

Pragniemy przypomnieć porządek nabożeństw w dniu dzisiejszym w kościele parafialnym:
Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 11.00;
Droga Krzyżowa o godz. 14.00;
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a następnie Msza Święta.
W kaplicach dojazdowych Msze św. bez zmian.

2. Z racji I niedzieli miesiąca po prymarii i w kaplicach zmiana tajemnic Różańca świętego.

3. Za tydzień II niedziela miesiąca - składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii.

4. Od poniedziałku w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Nauki rekolekcyjne dla dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum będą odbywać się w kościele parafialnym od poniedziałku do środy od godz. 8.00. Rekolekcje poprowadzi O. Tomasz Biłka - dominikanin. Otoczmy modlitwą o. Rekolekcjonistę oraz dzieci i młodzież, prosząc dla nich o dobre przeżycie tego świętego czasu.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z tej racji we czwartek kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
a. Ks. Piotr i Ks. Jaromir od godz. 14.00
b. Ks. Sebastian od godz. 15.00.
W I piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00, 17.00 (po Drodze Krzyżowej) i o 20.00. Okazja do spowiedzi jak w każdy I piątek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 17.00 adoracja pierwszo-piątkowa do 20.00. O poprowadzenie adoracji prosimy parafian z Wyglanowic.

W Gostwicy spowiedź o godz. 16.00, a następnie Msza święta i Droga Krzyżowa.
Ze względu na adorację pierwszo-piątkową nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 20.00.
Z racji I piątku nie będzie także Mszy świętej i Drogi Krzyżowej w Naszacowicach.

W I sobotę miesiąca Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.00.

6. W liturgii Kościoła wspominamy we środę św. Kazimierza Królewicza.

7. Zapraszamy młodzież naszej parafii na czuwanie połączone z koncertem Magdaleny Frączek - we wtorek o godz. 19.00.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW