?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Obchodzimy dzisiaj V niedzielę zwykłą. Po prymarii i w kaplicach zmiana tajemnic Różańca świętego.
Za tydzień II niedziela miesiąca, składka przeznaczona będzie na cele
gospodarcze naszej parafii.

2. Serdecznie dziękujemy za udział i  poprowadzenie adoracji w czasie czwartkowego Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Bóg zapłać. Dziękujemy również za poprowadzenie adoracji w I piątek miesiąca. O tę posługę w miesiącu marcu prosimy parafian z rejonu: Podegrodzie - Osowie, ulica i Górki.

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania:
a. we wtorek na Mszy świętej wieczornej - klasy I Gimnazjum (bez rodziców)
b. we czwartek na Mszy świętej wieczornej - klasy II Gimnazjum wraz z rodzicami.

4. W środę Popielec - rozpoczęcie Okresu Wielkiego Postu, a tym samym okresu Komunii Świętej Wielkanocnej.
Msze święte w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 6.00, 7.00, 9.00 i 17.00.
W Naszacowicach i w Mokrej Wsi o godz. 16.00, w Gostwicy o godz. 17.00. Na każdej Mszy św. tradycyjnie obrzęd posypania głów popiołem.
W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Od tego postu nie ma żadnych dyspens. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne. Rozpoczynamy również wówczas Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. w kościele parafialnym o godz. 17.00; natomiast o godz. 20.00 - nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W Gostwicy nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. w każdy piątek o godz. 17.00, w Naszacowicach o godz. 16.00 (za wyjątkiem I piątku).

6. Za tydzień przeżywać będziemy I Niedzielę Wielkiego Postu. Porządek nabożeństw w kościele parafialnym będzie następujący:
Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 11.00;
Droga Krzyżowa o godz. 14.00;
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a następnie Msza święta.

7. W kaplicach Msze św. bez zmian. Kazania pasyjne w Gostwicy i Naszacowicach będą głoszone w czasie Mszy świętej.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW