?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Obchodzimy dzisiaj III Niedzielę Adwentu - zwaną NIEDZIELĄ "GAUDETE" (NIEDZIELĄ RADOŚCI). Składka przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Od wtorku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

3. W czwartek o godz. 17.00 z racji 18-tego dnia miesiąca Msza św. oraz nowenna do bł. O. Stanisława Papczyńskiego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy relikwiach bł. O. Stanisława.

4. Przypominamy że Msze św. roratnie są codziennie o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału we wspólnej modlitwie.

5. W piątek o godz. 18.30 będzie wystawiona sztuka o bł. O. Stanisławie Papczyńskim przygotowana przez parafian, na którą serdecznie zapraszamy do GOK-u.

6. W sobotę w naszej parafii odbędzie się spowiedź przedświąteczna.

Porządek spowiedzi:
6.00 - 8.00 - spowiedź św.
o godz. 10.00 -
Msza święta
10.30 - 12.00 - spowiedź św.

Po południu:
14.30 - 16.00 - spowiedź św.
16.00 - 16.30 - przerwa
16.30 - 18.00 - spowiedź św.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej próba Orkiestry na starej plebanii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW