?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywany dziś XXX niedzielę zwykłą obchodzoną jako Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Bogu za dar naszej świątyni.
Po Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszy różaniec.
Konkurs organizowany jest przy współpracy Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu. Dziękujemy za  pomoc w przygotowaniu wystawy.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
a. we wtorek - św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza

3. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych odbędzie się w piątek w godzinach od 14.30 do 16.00 oraz od 16.30 do 18.00. Zachęcamy do przyjęcia sakramentu pokuty.

4. W sobotę 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu będą odprawiane w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz 14.00. Po Mszy Świętej o godz. 14.00 odbędzie się uroczysta procesja na cmentarz połączona z modlitwą różańcową. Natomiast od godz. 13.15 będą odczytywane wypominki za zmarłych.

5. Zachęcamy wszystkich do zyskiwania odpustów - zupełnych i cząstkowych. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych i wypełniając zwykłe warunki zyskania odpustu, a więc bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
Przez cały miesiąc listopad możemy zyskiwać odpusty cząstkowe na podobnych warunkach. Skorzystajmy z tego daru, jaki daje Kościół w tych dniach.

6. Jak co roku, 1 listopada na naszym cmentarzu odbędzie się zbiórka na utrzymanie i rozbudowę WSD w Tarnowie. Za złożone ofiary - składamy szczere Bóg zapłać.

7. W niedzielę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - dzień modlitw za dusze naszych bliskich zmarłych,  którzy wypłacają się w czyśćcu Bożej sprawiedliwości. W tym dniu przed nabożeństwami będą odczytywane wypominki połączone z modlitwą za zmarłych.

8. W przyszłą niedzielę - I niedzielę miesiąca - po prymarii i w kaplicach zmiana tajemnic Różańca Świętego.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Opracowanie merytoryczne - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW