?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Polecamy


Start -> ogloszenia

 

1. Obchodzimy dzisiaj I Niedzielę Adwentu. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć świece wigilijne w cenie 5 zł. Dochód z ich sprzedaży, jak co roku przekazany będzie na Dzieło Pomocy "Caritas". W przyszłą niedzielę po prymarii i w kaplicach zmiana tajemnic Różańca św.

2. Msza św. roratnia codziennie o godz. 6.00. Przed Mszą św. śpiewane będą Godzinki do NMP. Natomiast po Mszy św. katecheza dla dzieci połączona z losowaniem serduszek z dobrymi uczynkami i ozdób choinkowych oraz wręczenie nagród.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Jublilatów 60-lecia, 55-lecia i 50-lecia małżeństwa, zamówiona przez Panią Wójt. Natomiast na Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się przyjęcie kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Po Mszy świętej wieczornej w przyszłą niedzielę spotkanie Św. Mikołaja z Liturgiczną Służbą Ołtarza i z Dziewczęcą Służbą Maryjną.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Do chorych pojedziemy po 8 grudnia. Odwiedziny z posługą sakramentalną chorych będą zapowiedziane i będą to równocześnie odwiedziny na święta.

5. W I piątek miesiąca grudnia Msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w kościele parafialnym o godz. 17.00 i 20.00, natomiast w Gostwicy o godz. 16.00 (spowiedź w Gostwicy o godz. 15.30). Adorację parafialną poprowadzą parafianie z rejonu: Podegrodzie-od Domu Towarowego po prawej stronie i lewej stronie oraz "Osiedle nad wodą". Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:
- we czwartek: św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

7. Zbiórki w tym tygodniu:
a. we wtorek po nabożeństwie wieczornym - CARITAS
b. w czwartek o godz. 17.30 - Panie z Biblioteki Parafialnej
c. w czwartek o godz. 19.30 - żonaci lektorzy

8. W niedzielę Chrystusa Króla w tarnowskiej katedrze miało miejsce uroczyste ślubowanie nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wśród 70 osób byli także 4 nasi parafianie, którzy przez cnotę, pracę i modlitwę pragną jeszcze bardziej służyć Bogu i Ojczyźnie.

9. Poza parafią - Ks. Wojciech rozpoczyna Msze św. gregoriańskie za + Kunegundę KOTAS. Poza parafią (w Poznaniu) Księża Chrystusowcy będą odprawiać Msze św. gregoriańskie za + Stanisława CIĄGŁO, zamówione przez Małgorzatę Pasoń, W Warszawie - ks. Stanisław Gomółka rozpoczyna Msze św. gregoriańskie za + Agnieszkę WITKOWSKĄ.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

 


Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW