?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj XVII niedzielę zwykłą.

2. Jutro w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jakuba Apostoła. Msze święte w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 7.00. 9.00,
o godz. 11.00 - uroczysta Suma Odpustowa. Prosimy o przygotowanie i niesienie sztandarów i feretronów w czasie procesji. Zapraszamy do uczestnictwa Straż Pożarną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów. Po południu Msza Św. o godz. 18.00.
Na Mszy świętej o godz. 9.00 podziękujemy Ks. Jaromirowi za Jego trzyletnią gorliwą posługę kapłańską w naszej parafii.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka. Przeżywać będziemy centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

4. We wtorek przypada wspomnienie św. Anny. Msza święta o godz. 18.00 tradycyjnie zostanie odprawiona w kaplicy św. Anny. Nie ma więc w tym dniu Mszy świętej wieczornej w kościele parafialnym.

5. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspierają w tych dniach Światowe Dni Młodzieży.

6. W diecezji trwa nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii adoracja ta wypada w najbliższą sobotę - 30 lipca. Adorację w ciszy rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00. Zakończenie adoracji o godz. 13.00.

Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu:
8.00 - 9.00 Stadła i Wyglanowice
9.00 - 10.00 Gostwica
10.00 - 11.00 Mokra Wieś i Juraszowa
11.00 - 12.00 Rogi i Naszacowice
12.00 - 13.00 Podegrodzie

Zachęcamy wszystkich Parafian do przybycia w ten dzień do naszej świątyni, by w modlitewnym skupieniu uwielbiać Chrystusa Eucharystycznego.

7. Przypominamy, że do końca lipca w kancelarii parafialnej trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, wstawiennictwa świętych Patronów i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności + Elżbieta MIGACZ z Podegrodzia. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW