?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego - patronalne święto "Caritas".
Po Mszy św. porannej oraz w kaplicach zmiana tajemnic Żywego Różańca. Jest to druga niedziela miesiąca kwietnia. Składka przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii.

2. W sobotę z okazji 18-tego dnia miesiąca o godz. 18.00 będzie Msza święta i nowenna do bł. O. Stanisława Papczyńskiego, a na zakończenie liturgii ucałowanie relikwii Błogosławionego.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna. Podczas Mszy świętych w kościele - z racji przypadającej w tym miesiącu 10 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II - słowo Boże wygłosi Ks. Zbigniew Biernat, proboszcz parafii p.w. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, która buduje swój kościół parafialny. Modlitwą i ofiarą będziemy mogli wspomóc dzieło budowy tego kościoła.

4. W przyszłą niedzielę Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. Rafał Płaczek - były wikariusz naszej parafii. Podczas tej Mszy świętej nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW