?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dziś 16 niedzielę zwykłą.

2.  W środę w Gostwicy gościć będziemy pielgrzymów z Węgier, którzy pielgrzymują do sanktuarium w Łagiewnikach. Parafian z Gostwicy prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

3. W czwartek w liturgii Kościoła wspomnienie Św. Kingi - drugorzędnej patronki diecezji.
W tym dniu o godz. 20.00 na "starej plebani" próba orkiestry.

4. W piątek w naszej parafii Jubileuszowa Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jakuba Apostoła. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 7.00, następnie o godz. 11.00 - uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczył będzie Ks. Bp Andrzej Jeż. Prosimy o przygotowanie i niesienie sztandarów i feretronów w czasie procesji. Zapraszamy do uczestnictwa Straż Pożarną, DSM oraz dzieci do dzwonienia oraz sypania kwiatów.

Po południu Msza św. o godz. 16.00, natomiast o godz. 20.00 w kościele parafialnym będzie miał miejsce Jubileuszowy Koncert o Podegrodziu. Dobór tekstów Ryszard Drożdż, muzyka i aranżacja Michał Ziomek.

5. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców. Z tej racji modlitwy za kierowców.

6. W sobotę w liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nie będzie Mszy św. popołudniowej w kościele parafialnym, ponieważ będzie ona sprawowana w Kaplicy św. Anny w Podegrodziu o godz. 18-tej. Będzie to Święto Rodzin z ok. obchodzonego Roku Jubileuszowego. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2011
Opracowanie merytoryczne - Ks. Tomasz Piecuch