?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 tradycyjna procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

2. We środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 18.00, w Mokrej Wsi i Naszacowicach o godz. 17.00, w Gostwicy o godz. 18.00, a w kaplicy u państwa Kotas na Juraszowej o godz. 19.30.
Z okazji imienin pragniemy złożyć kapłanom - Ks. Piotrowi Kruczyńskiemu i Ks. Piotrowi Waśko oraz wszystkim Solenizantom serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz opieki świętych Patronów.

3. W sobotę o godz. 4.50 rano wyjazd na Pielgrzymkę Wychowawców do Częstochowy (z parkingu obok szkoły ).

4. Tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca lipca.
W piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00, 18.00 i 21.00. Okazja do spowiedzi jak w każdy I piątek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 18.00 - adoracja pierwszo-piątkowa do godz. 21.00. O poprowadzenie adoracji pierwszo-piątkowej prosimy parafian z Gostwicy.
W Gostwicy spowiedź od godz. 16.00, a następnie Msza św.

5. Odwiedziny chorych w tym miesiącu - w I piątek:
a. Ks. Sebastian i Ks. Piotr od godz. 9.00
b. Ks. Jaromir - od godz. 13.00.

6. W I sobotę miesiąca Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.00.

7. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca lipca, po prymarii i w kaplicach zmiana tajemnic Różańca świętego.

8. Z okazji rozpoczynających się wakacji życzymy dzieciom, młodzieży oraz wszystkim przeżywającym wakacyjne urlopy, dobrego wypoczynku w Bożej obecności oraz opieki Matki Bożej i świętych patronów na każdy dzień.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW