?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W naszej diecezji jest to Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza oraz święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Przypominamy, że w niedziele adwentowe pierwsza Msza święta jest o godz. 6.00. Po Mszach św. będzie można nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 5 zł.

3. W piątek przypada 5 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa dra Andrzeja Jeża - Biskupa Tarnowskiego. W tym dniu podczas Mszy świętych modlić się będziemy w Jego intencji.

4. W najbliższych dniach Pan Organista oraz Pan Kościelny będą rozprowadzać po domach opłatki wigilijne. Przyjęcie ich jest naszą formą wdzięczności i wynagrodzenia za posługę jaką podejmują w naszej parafii.

5. W tygodniu będziemy się modlić za duszami naszych zmarłych w wypominkach listopadowych, w modlitwie różańcowej pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, czyli o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W liturgii Kościoła przeżywamy:
a. w poniedziałek - wspomnienie św. męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
27 listopada obchodzimy rocznicę podarowania nam przez Niebo Cudownego Medalika. "Nasz Dziennik" przygotował na tę okazję Cudowne Medaliki, poświęcone w Niepokalanowie. Będą one umieszczone w numerze czwartkowym, 27 listopada 2014 roku. Szczegóły w gablocie.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW