?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą. Następna niedziela - pierwsza niedziela  miesiąca - zmiana tajemnic Różańca św.

2. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte dla dzieci i młodzieży:
- w Podegrodziu o godz. 8.15
- w Gostwicy o godz. 8.00

- w Rogach i w Mokrej Wsi - o godz. 9.00.
W tym dniu przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- we wtorek - św. Bronisławę
- w czwartek - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy modlić się o powołania do służby Bożej. W tym dniu kapłani udadzą się do chorych od godz. 15.00.

5. W pierwszy piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00, 18.00 i następnie adoracja pierwszo-piątkowa zakończona Mszą świętą o godz. 21.00.
O poprowadzenie adoracji prosimy rodziny z Naszacowic. Zachęcamy do spowiedzi świętej. W Gostwicy spowiedź  o godz. 16.00, a Msza święta o godz. 16.30.
W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.00.

6. W przyszłą niedzielę - Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze.

7. Ogłoszenia społeczne: 5 września o godz. 11.00 na Hali Łabowskiej będzie sprawowana Msza święta za śp. Ks. Władysława Gurgacza z int. Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

8. W Olszance w przyszłą niedzielę festyn parafialny. Szczegóły na plakatach.

9. "Kana" w Nowym Sączu pomaga gimnazjalistom. Szczegóły na plakatach.

10. W "Gościu Niedzielnym"  - płyta audiobook "O naśladowaniu Chrystusa".

Solenizantom tego tygodnia a także Dzieciom, Młodzieży i Nauczycielom z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego życzymy wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej i wszelkiej pomyślności.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW