?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

PolecamyStart -> ogloszenia

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Po prymarii w kościele parafialnym oraz w kaplicach - zmiana tajemnic Różańca św.

2. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii to dzień Odpustu parafialnego. Msze święte o godz. 6.00, 8.00. O godz. 11.00 - Uroczysta Suma Odpustowa. Po południu Msza święta o godz. 17.00.

3. Za tydzień II niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii.

4. Bóg zapłać za przeprowadzenie adoracji pierwszo-piątkowej. W miesiącu lutym o tę posługę prosimy parafian z rejonu: Podegrodzie - od Naszacowic do Domu Towarowego i ulica św. Anny. /W styczniu nie będzie nabożeństwa pierwszo - piątkowego, gdyż w tym dniu przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)/.

5. W tygodniu Msze św. roratnie - codziennie o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w adwentowej Mszy św.

6. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu na Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00:
a. we wtorek - uczniowie klas I Gimnazjum (bez rodziców)
b. we środę - uczniowie klas II Gimnazjum (bez rodziców)
c. w piątek - uczniowie klas III Gimnazjum wraz z rodzicami.

7. W sobotę o godz. 11.00 - Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Jubilatów 60-lecia, 55-lecia i 50-lecia małżeństwa - zamówiona przez Panią Wójt.

8. W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Rozalia JODŁOWSKA z Rogów - pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.    

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji 25-lecia miesięcznika "Promyczek Dobra"

Drodzy Diecezjanie!

Wydawany w Nowym Sączu od 1991 roku katolicki miesięcznik dla dzieci "Promyczek Dobra" obchodzi w tym roku srebrny jubileusz powstania. Pierwszy numer "Promyczka" ukazał się 25 lat temu na Boże Narodzenie i był wówczas pierwszym na rynku czasopismem katolickim dla dzieci. Obecnie miesięcznik dociera do ponad dwudziestu tysięcy czytelników, co sprawia, że jest drugim co do wielkości nakładu czasopismem katolickim dla dzieci.    
"Promyczek Dobra" stanowi ciekawą, profesjonalnie przygotowywaną pomoc edukacyjną, wychowawczą i formacyjną dla dzieci. Dlatego gorąco zachęcam rodziców, duszpasterzy i katechetów, aby od najmłodszych lat rozbudzali w dzieciach nawyk sięgania po prasę katolicką. Serdecznie zapraszam przede wszystkim same dzieci do korzystania z propozycji wydawniczych przygotowanych właśnie dla nich. Z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 6 lat Wydawnictwo "Promyczek" postanowiło opracowywać drugi miesięcznik noszący tytuł "Mały Promyczek". Ufamy, że przyczyni się on do budzenia wiary oraz wrażliwości na dobro i piękno już u najmłodszych.
Wszystkich Diecezjan proszę o stałą modlitwę w intencji dzieci, aby otoczone troską i pomocą dorosłych, mogły wzrastać w mądrości, w dobrym, w łasce u Boga i u ludzi.

Z pasterskim błogosławieństwem
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

 


Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW