?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj XXXIII niedzielę zwykłą. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

2. We wtorek uroczystość wspomnienia beatyfikacji bł. O Stanisława Papczyńskiego. Msza święta i nowenna, w której będą uczestniczyć niektórzy kapłani z parafii kiedyś należących do parafii Podegrodzie o godz. 17.00.

3. Cały tydzień będziemy się modlić za duszami naszych zmarłych w wypominkach listopadowych, w modlitwie różańcowej pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, czyli o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
a. w poniedziałek - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
b. we wtorek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc
c. w środę - wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
d. w czwartek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
e. w piątek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
f. w sobotę - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej.

5. W najbliższą sobotę w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodych. Spotkanie to rozpocznie się Mszą świętą o godz. 17.00, a później dalsza część integracyjna. Na spotkanie zapraszamy młodzież naszej parafii.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW