?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza:

arnów, 2016-09-15

Czcigodny Księże Proboszczu!
Czcigodni Księża Wikariusze!
Drodzy Mieszkańcy Podegrodzia!

W dniu 8 września br. mogliśmy wspólnie przeżywać uroczyste wydarzenie, jakim było diecezjalne dziękczynienie za dar kanonizacji ojca Stanisława Papczyńskiego. Pragnę złożyć Wam słowa serdecznego podziękowania za piękne przygotowanie tej uroczystości, ujmującą gościnność, a nade wszystko za postawę, w której można dostrzec te same rysy dobra i poświęcenia się dla drugiego człowieka, jakie charakteryzowały waszego świętego Rodaka. Dziękuję także za Wasz tak liczny udział w uroczystości kanonizacyjnej w Rzymie oraz za stałe krzewienie kultu św. Stanisława Papczyńskiego.
Wyrażając wdzięczność za to budujące i krzepiące na duchu wspólne doświadczenie wiary, gorąco życzę Wam, abyście w świętym Rodaku odnajdywali zawsze bliskiego orędownika przed Bogiem, a także byście dostrzegali w Nim ponadczasowy wzór do naśladowania. Zaś naśladowanie Świętego jest zarazem najważniejszą formą oddawania Mu czci.
Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

1. Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą. W przyszłą niedzielę na prymarii i w kaplicach zmiana tajemnic Różańca św.
2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a. w czwartek - śś. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

3. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane:
a. W kaplicy w Naszacowicach: - Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe (w I piątek w Naszacowicach nabożeństwa nie będzie).
b. W kaplicy w Gostwicy - Msza święta o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe (w I piątek w Gostwicy - Msza święta o godz. 16.30).
c. W kościele parafialnym - Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe.

4. W przyszłą niedzielę w ramach prowadzonej przez Caritas akcji charytatywnej "Chleb za chleb" po Mszach św. będzie można wspomóc potrzebujących, nabywając symboliczny "Chlebek miłosierdzia" w cenie 5 zł. Chlebki będą rozprowadzane przez parafialną Caritas.

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu na Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00:
a. we wtorek - uczniowie klas I Gimnazjum (bez rodziców)
b. we środę - uczniowie klas II Gimnazjum (bez rodziców)
c. we czwartek - uczniowie klas III Gimnazjum wraz z rodzicami.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem religijnym "Bóg nie umarł".

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: + Helena DYREK z Podegrodzia. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Ks. Michałowi Dąbrówce życzymy wielu łask Bożych.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW