?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj XXVI niedzielę zwykłą. W przyszłą niedzielę na prymarii i w kaplicach - z okazji Tysiąclecia Parafii - Jubileusz Róż różańcowych i zmiana tajemnic Różańca. Zapraszamy wszystkich członków Róż różańcowych.

2. Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu:

• W poniedziałek po nabożeństwie wieczornym - spotkanie Pań pracujących w Bibliotece Parafialnej
  • W czwartek po nabożeństwie wieczornym - członkowie Caritas
  • W przyszłą niedzielę po nabożeństwie wieczornym - spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

• w poniedziałek - Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • we wtorek - Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • w środę - Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę misji katolickich
  • w czwartek - Świętych Aniołów Stróżów
  • w sobotę - Św. Franciszka z Asyżu.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami:

• We środę o godz. 18.00 - klasy II Gimnazjum
  • We czwartek o godz. 18.00 - klasy III Gimnazjum

5. We środę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane:

• w kaplicy w Naszacowicach po Mszy świętej o godz. 17.00 (w I piątek - nabożeństwa w Naszacowicach nie będzie)
  • w kościele parafialnym i w kaplicy w Gostwicy po Mszy świętej o godz. 18.00.

Podobnie jak w latach ubiegłych ogłaszamy konkurs dla dzieci i młodzieży na własnoręcznie wykonany różaniec. Różańce przynosimy do kościoła do dnia 18 października.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na różańcu modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu kapłani udadzą się do chorych:

• Ks. Piotr - od godz. 14.00
  • Ks. Jaromir i Ks. Sebastian - od godz. 15.00.

7. W pierwszy piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00, 18.00 i następnie różaniec i adoracja pierwszo-piątkowa zakończona Mszą o godz. 21.00.
O poprowadzenie adoracji pierwszo piątkowej prosimy rodziny z terenu: Podegrodzie - od Domu Towarowego po prawej i lewej stronie oraz Osiedle "Nad wodą". Zachęcamy do spowiedzi świętej. W Gostwicy spowiedź o godz. 15.30, a Msza święta o godz. 16.00.

8. W I sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.00.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Opracowanie merytoryczne - Ks. Tomasz P. / Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW