?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj XVIII niedzielę zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca sierpnia - z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic Różańca św.

2. Za tydzień druga niedziela miesiąca - składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca sierpnia. W I piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00, 18.00 i 21.00. Okazja do spowiedzi - jak w każdy I piątek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 18.00 - adoracja pierwszo-piątkowa do godz. 21.00. o poprowadzenie adoracji prosimy parafian z Rogów.

W Gostwicy spowiedź o godz. 16.00, a następnie Msza św.

4. Trwa miesiąc sierpień, zadbajmy więc o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii.

5. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy 19 odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę (9 sierpnia) o godz. 18.00.

W kancelarii również przyjmowane są zapisy na autokary do Tarnowa na rozpoczęcie Pielgrzymki i do Częstochowy - na wejście Pielgrzymki na Jasną Górę.

6. Pragniemy również poinformować, że w I niedzielę września odbędzie się pielgrzymka autokarowa rolników na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki. Bliższe informacje oraz zapisy u pana Lecha na Mokrej Wsi.

7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
we wtorek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
w czwartek - święto Przemienienia Pańskiego
w sobotę - wspomnienie św. Dominika, kapłana

8. Rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu - szczegóły na tablicach ogłoszeń.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW