?> Ogłoszenia duszpasterskie
Image1

Start -> ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Witamy Ks. Prałata Stanisława WOJDAKA - tegorocznego Rekolekcjonistę i obejmujemy go naszą modlitwą wypraszając łaski Ducha Świętego. (PROGRAM poniżej)
Przypominamy, iż po południu o godz. 14.00 Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza Święta.
W kaplicach Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po nabożeństwie wieczornym spotkanie Akcji Katolickiej i Poradni Rodzinnej.

2. W poniedziałek po nabożeństwie wieczornym o godz. 19.30 spotkanie członków Caritas i pań z Biblioteki Parafialnej.

3. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas wieczornego nabożeństwa w ramach Ruchu Adopcji Dziecka Poczętego będziemy się modlić w intencji dzieci nienarodzonych oraz osób podejmujących duchową adopcję. W kaplicy bł. o. Stanisława Papczyńskiego są deklaracje, które wypełnione zostaną złożone podczas Mszy świętej we środę.
We środę - zakończenie rekolekcji parafialnych. W tym dniu składka przeznaczona będzie na cele rekolekcyjne.

4. We czwartek o godz. 18.00 w kościele parafialnym sprawowana będzie Msza św.  połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania uczniom klas III Gimnazjum. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Bp Władysław BOBOWSKI. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. konkurs palm organizowany przez Parafię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Oceniane będą: wysokość palmy, wykonanie i ozdobienie zgodnie z tradycją lachowską.
Natomiast wieczorem o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury będzie wystawiona sztuka o bł. o. Stanisławie Papczyńskim w wykonaniu aktorów z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

6. Próba orkiestry w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

7. Odwiedziny chorych przed świętami będą w Wielki Poniedziałek od godz. 13.00.

8. Bóg zapłać naszemu parafianinowi Andrzejowi Jurkowskiemu z Mokrej Wsi za pokrycie kosztów odnowienia figury św. Jakuba Apostoła.

9. W związku z uroczystością wniesienia relikwii bł. o. Stanisława Papczyńskiego do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w dniu 11 kwietnia organizowana jest pielgrzymka z parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej do Świąt Wielkanocnych. Koszt - 80 zł.

PROGRAM REKOLEKCJI PARAFIALNYCH:

NIEDZIELA - Msze święte w kościele parafialnym i w kaplicach jak w każdą niedzielę połączone z nauką rekolekcyjną. Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

PONIEDZIAŁEK:

• o godz. 10.00 - nauka stanowa dla ojców i matek
  • o godz. 12.00 - Msza święta i nabożeństwo dla chorych
  • o godz. 18.00 - Msza święta z nauką rekolekcyjną ogólną
  • o godz. 19.00 - nauka rekolekcyjna dla ojców i matek
  • o godz. 20.00 - Msza święta z nauką stanową dla młodzieży uczącej się i pracującej.

WTOREK - dzień spowiedzi rekolekcyjnej:

• od godz. 9.30 - do godz. 11.30 - spowiedź święta
  • po południu:
  • od godz. 14.30 - 16.00 - spowiedź święta
  • przerwa
  • od godz. 16.30- 18.00 - spowiedź święta
  • o godz. 18.00 - Msza święta z nauką ogólną.

ŚRODA:

• o godz. 17.00 - Msza święta z nauką rekolekcyjną ogólną w Gostwicy
  • o godz. 18.00 - Msza święta z nauką rekolekcyjną ogólną.

Szczęść Boże!

1. Obchodzimy dzisiaj IV niedzielę zwykłą.
Za tydzień I niedziela miesiąca lutego - po Mszy św. porannej i w kaplicach zmiana tajemnic różańca św.
W Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych - PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w kościele parafialnym dzieci klas II Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
3. W środę po nabożeństwie wieczornym, spotkanie na starej plebanii, pań z Caritasu oraz Biblioteki Parafialnej.
4. W czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Mokrej Wsi i w Naszacowicach o godz. 16.00, a w Gostwicy o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
5. W I piątek miesiąca lutego Msze wotywne o NSPJ o godz. 6.00, 17.00 i 20.00. W Gostwicy spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo gardła.
6. Adorację pierwszo-piątkową w tym miesiącu poprowadzą mieszkańcy Naszacowic. Na zakończenie adoracji Masza św. o godz. 20.00.
7. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:
Ks. Wojciech - we wtorek od godz. 14.30
Ks. Tomasz - w środę od godz.14.00
Ks. Piotr - w środę od godz. 14.30
8. W I sobotę miesiąca Msza wot. o Niepokalanym Sercu N.M. Panny .

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW