Orszak Trzech Króli

Świętowanie Objawienia Pańskiego, popularnie nazywanego "Trzech Króli" było ubogacone pięknym orszakiem, który wyruszając ze Stadeł dotarł do kościoła parafialnego na uroczystą sumę. Wszyscy najpierw modlili się przy żłóbku, gdzie leży Dzieciątko Jezus, a później na wspólnej Mszy świętej, celebrowanej przez naszego księdza Proboszcza.

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli

Spotkanie opłatkowe

Dzięki wielkiej życzliwości pracowników GOK-u, dnia 27 grudnia mogło odbyć się tam spotkanie opłatkowe Dziewczęcej Służby Maryjnej. Dziewczynki dla swoich rodziców wystawiły Jasełka, w które zaangażowało się większość z nich. Później wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia. Kolejnym punktem programu był mały poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe

Odwiedziny św. Mikołaja

W niedzielę, 9 grudnia, po Mszy św. wieczornej do naszej parafii zawitał św. Mikołaj. Rozdawał prezenty dzieciom, które angażują się w życie parafialne - Służbie Maryjnej i Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Czytaj więcej: Odwiedziny św. Mikołaja

Przyjęcie do DSM

W niedzielę po patronalnym święcie DSM (8 grudnia, kiedy przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny), zostały przyjęte do "Maryjek" kandydatki, których było 25. Uroczystego obrzędu dokonał ks. Proboszcz. Serdecznie nowym "Maryjkom" gratulujemy i życzymy wytrwałości w spełnianiu zadań Dziecka Maryi, dawaniu świadectwa i zbliżaniu się do Boga przez Jego Niepokalaną Matkę.

Czytaj więcej: Przyjęcie do DSM

Przyjęcie nowych ministranów

W naszej parafii przyjęto nowych ministrantów, którzy chętnie będą służyć Bogu angażując się w liturgię. Zostali przygotowani przez swego opiekuna, ks. Piotra, a było ich 21. Zostali uroczyście przyjęci do grona ministrantów przez ks. Proboszcza.

Czytaj więcej: Przyjęcie nowych ministranów

Apel patriotyczny

W tym roku przeżywaliśmy okrągłą rocznicę, bo aż 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Te niezwykłe wydarzenia wymagały, aby je godnie uczcić. Zadbały o to Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które razem, pod przewodnictwem Ks. Kamila przygotowały apel patriotyczny. W duchu zadumy i powagi, wraz ze św. Janem Pawłem II mogliśmy lepiej przeżyć 100-lecie niepodległości.

Czytaj więcej: Apel patriotyczny

Konkurs Różańcowy

W naszej parafii w miesiącu październiku - który jest miesiącem Różańca Świętego - staramy się jeszcze bardziej oddać cześć Maryi poprzez konkurs na najpiękniejsze różańce wykonane własnoręcznie. Również w tym roku do tych zmagań przystąpiło wiele dzieci wraz ze swoimi rodzicami.

Czytaj więcej: Konkurs Różańcowy

Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ukazuje nam wielką dobroć Boga, który oddaje się w ręce człowieka i pozostaje z nim na ziemi.

Czytaj więcej: Uroczystość Bożego Ciała

Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Po uroczystości pierwszej Komunii Świętej przyszedł czas na wycieczkę. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami, wychowawcami i księżmi wybrali się do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby tam, przy obrazie Matki Bożej sprawować Eucharystię, przejść po "Dróżkach" i w ten sposób podziękować za dar Jezusa Chrystusa.

Czytaj więcej: Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Rocznica urodzin św. o. St. Papczyńskiego

18 maja świętowaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej kolejną (387) rocznicę urodzin o. Stanisława Papczyńskiego. Liturgia wieczorna połączona była z procesją do miejsca, w którym nasz patron przyszedł na świat.

Czytaj więcej: Rocznica urodzin św. o. St. Papczyńskiego

Wielka Sobota

W noc poprzedzającą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, w atmosferze modlitwy i czuwania, sprawowana była liturgia Wigilii Paschalnej - centralny moment całego roku liturgicznego.

Czytaj więcej: Wielka Sobota

Wielki Piątek

Wpatrując się i adorując krzyż w Wielki Piątek rozmyślaliśmy o niepojętej miłości Boga, który nawet swojego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał.

Czytaj więcej: Wielki Piątek

Wielki Czwartek

Wspominając Jezusa, który wraz z Apostołami spożywał Ostatnią Wieczerzę, dziękowaliśmy Bogu za ustanowienie Kapłaństwa i Eucharystii.

Czytaj więcej: Wielki Czwartek

Niedziela Palmowa

Na pamiątkę tego wydarzenia, kiedy Jezus wjeżdżał do Jerozolimy, żeby tam oddać za nas swoje życie, przynosząc do kościoła palmy uczestniczyliśmy w procesji i Mszy Świętej w czasie której wybrzmiał śpiewany opis męki Pańskiej.

Czytaj więcej: Niedziela Palmowa

Spotkanie opłatkowe

31 stycznia 2018 roku ceremoniarze, lektorzy, ministranci i aspiranci wraz z rodzicami składali sobie życzenia na spotkaniu opłatkowym w GOK-u. Towarzyszył temu śpiew i małe jasełka.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe

Orszak Trzech Króli

Dzięki inicjatywie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stadeł, pierwszy raz w naszej parafii został zorganizowany Orszak Trzech Króli. Wyruszył ze Stadeł, żeby dotrzeć do kościoła w Podegrodziu na sumę. Piękne stroje, śpiew i radość dzieci, które nie tylko mogły się przebrać, ale też poczuć, jak to jest pielgrzymować do Bożego Dzieciątka została uchwycona na zdjęciach. Zapraszamy do przeglądania!

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli