Ogłoszenia duszpasterskie

1. Obchodzimy dzisiaj I Niedzielę Adwentu. Po prymarii i w kaplicach zmiana tajemnic Różańca Świętego.

2. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii.

3. Msza św. roratna codziennie o godz. 6.00. Przed Mszą św. śpiewane będą Godzinki ku czci Matki Bożej. Po Mszy św. katecheza dla dzieci połączona z losowaniem serduszek z dobrymi uczynkami i ozdób choinkowych oraz wręczeniem nagród.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii jest to dzień Odpustu. Msze święte o godz. 6.00, 9.00, Suma Odpustowa o godz. 11.00, a następnie o 16.00. Msze św. w kaplicach będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
Odpust parafialny będzie poprzedzony trzydniowymi rekolekcjami, które poprowadzi ks. dr Roman Stafin. W czwartek rozpoczęcie rekolekcji na Roratach. Program wywieszony będzie w gablocie parafialnej. Kazania rekolekcyjne będą na Mszach św. o godz. 6.00 i o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia.
Do chorych pójdziemy w środę:
ks. Mateusz - od godz. 14.00
ks. Maciej i ks. Edward - od godz. 15.00

6. W pierwszy piątek miesiąca Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00 i następnie adoracja pierwszopiątkowa zakończona Mszą św. o godz. 20.00. W tym dniu będzie spowiedź święta rekolekcyjna. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu przed Uroczystością Odpustową.
O poprowadzenie adoracji w tym miesiącu prosimy parafian z Gostwicy.
W Gostwicy w tym dniu spowiedź o godz. 15.30, a Msza św. o godz. 16.00.

7. W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.00.

8. Wszystkie dzieci z klas III z Gostwicy wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17.00 w kaplicy w Gostwicy.

9. We czwartek o godz. 18.30 spotkanie w kościele ze św. Mikołajem dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej.

10.  W sobotę 7 grudnia na Mszy św. o godz. 17.00 będzie przyjęcie dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Polecajmy w modlitwie wszystkie kandydatki.

11.  Ksiądz Opiekun zaprasza dziewczynki, które chodzą na spotkania i chcą być przyjęte do Dziewczęcej Służby Maryjnej na obowiązkową próbę, która odbędzie się w środę o godz. 18.00.

12.  Ksiądz Maciej serdecznie zaprasza młodzież studiującą i pracującą na spotkanie pt. "Czy umiem kochać?", które odbędzie się w sobotę, 7 grudnia, o godz. 20.00 w "Starej Plebanii".

13.  W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł + Józef BODZIONY z Osowia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

14.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Cena Gościa Niedzielnego 6 zł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łaski Bożych, opieki Matki Bożej i św. o. Stanisława Papczyńskiego!