Niedziela Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2020 r.

1. Przeżywamy dziś II niedzielę miesiąca stycznia - Święto Chrztu Pańskiego. Tą uroczystością kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Śpiew kolęd tradycyjnie trwa do 2 lutego (Matki Bożej Gromnicznej). Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii.

2. W sobotę - z racji 18-tego dnia miesiąca Msza święta i Nowenna do św. o. Stanisława Papczyńskiego o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy przy relikwiach naszego świętego.

3. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: + Stanisław KWOKA z Gostwicy, + Małgorzata MAJERSKA z Gostwicy, + Zofia KOCAŃDA z Podegrodzia, + Agata POTONIEC z Podegrodzie i + Bronisława MACIUSZEK z Podegrodzia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Pogrzeb + Małgorzaty Majerskiej będzie w niedzielę - 13.30 Różaniec, 14.00 - Msza św.,
pogrzeb + Zofii Kocańda będzie w poniedziałek - 12.30 Różaniec, 13.00 - Msza św.,
pogrzeb + Agaty Potoniec będzie we wtorek - 13.30 Różaniec, 14.00 - Msza św.,
pogrzeb + Bronisławy Maciuszek będzie we środę - 12.30 Różaniec, 13.00 - Msza św.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 5 stycznia 2020 r.

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - jest to pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po prymarii i w kaplicach zmiana tajemnic Różańca Świętego.

2. Za tydzień II niedziela stycznia. Składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii.

3. W poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Na Mszę Św. o godz. 11.00 przybędzie orszak Trzech Króli. Na Mszy
o godz. 16.00 wystąpi chór parafialny ze Świniarska.

4. Bóg zapłać za przeprowadzenie adoracji pierwszopiątkowej. O tę posługę w miesiącu lutym prosimy rodziny z Juraszowej.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z wielką życzliwością przyjęli Kolędników Misyjnych do swoich domów.

6. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Brama Beskidu serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące projektów grantowych w Powiatowo i Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu, 21 stycznia w godz. 9.00-12.00.