Kolędnicy Misyjni

Jak co roku, w drugi dzień świąt, święto świętego Szczepana - Diakona i pierwszego męczennika Kościoła, ma miejsce posłanie Kolędników Misyjnych. W naszej parafii odbyło się na Mszy św. o godzinie 11.00. Wyruszyli do domów z kolędą na ustach i tegorocznym hasłem: „E gonda Nzapa e mu singila!” –  w języku sango, co oznacza w języku polskim: „Tobie Boże dzięki, chwała!".

Czytaj więcej: Kolędnicy Misyjni

Akatyst ku czci Bogurodzicy

8.12.2017r. w naszej parafii został odśpiewany Akatyst ku czci Bogurodzicy. Dyrygował i przygotowywał ks. Kamil, a śpiewała młodzież z KSMu, p. Mieczysław Krzyśko, ks. Mateusz i ks. Kamil

Czytaj więcej: Akatyst ku czci Bogurodzicy

Wizyta św. Mikołaja

6 grudnia przybył do naszej parafii święty Biskup Mikołaj, który jak co roku obdarzył wszystkich ministrantów i lektorów oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną, za ich gorliwą posługę, skromnymi upominkami.

Czytaj więcej: Wizyta św. Mikołaja

Wieczornica patriotyczna

10 listopada br. w naszym kościele miała miejsce wieczornica przygotowana przez ceremoniarzy naszej parafii, w której  recytowane były wiersze wieszczów narodowych i przedstawiona została postać Maryi jako kluczowa w dziejach narodu Polskiego.

Czytaj więcej: Wieczornica patriotyczna

X rocznica beatyfikacji św. O. Papczyńskiego - dzień 3

W trzecim - ostatnim dniu triduum beatyfikacji św. O. Stanisława Papczyńskiego Mszy Świętej przewodniczył Ks. Jacek Olszak - niegdyś misjonarz w Peru, a dzisiaj proboszcz parafii Wilkowisko. Eucharystia zakończyła się uroczystą procesją, która zakończyła się pod pomnikiem upamiętniającym Założyciela Marianów. Tam też zebrani parafianie mogli ucałować relikwie. W drodze procesja odmawiała różaniec święty.

Czytaj więcej: X rocznica beatyfikacji św. O. Papczyńskiego - dzień 3

X rocznica beatyfikacji św. O. Papczyńskiego - dzień 2

W drugi dzień Triduum 10-lecia beatyfikacji św. O. Stanisława Papczyńskiego zebrali się przedstawiciele wszystkich grup parafialnych, aby uroczyście rozpocząć rok pracy i formacji. Po Eucharystii można było podziwiać galerię dzieł Jana Platy z Tymbarku, jak również zamienić kilka słów z malarzem.

Czytaj więcej: X rocznica beatyfikacji św. O. Papczyńskiego - dzień 2

X rocznica beatyfikacji św. O. Papczyńskiego

W tym roku przypada X rocznica beatyfikacji św. O. Stanisława Papczyńskiego. Dlatego też 18 września, Mszą świętą o godzinie 18:00 rozpoczęło się triduum poświęcone Założycielowi Marianów. W ten święty dla parafii czas weszliśmy uroczyście dzięki Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Uświetniła ona Mszę świętą, a po nowennie do św. O. Stanisława Papczyńskiego można było wysłuchać pieśni, głównie patriotycznych, z ich repertuaru. Mszy Świętej przewodniczył specjalny gość - Ks. Piotr Kieniewicz MIC, Sekretarz Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów. Wygłosił też poruszającą homilię.

Czytaj więcej: X rocznica beatyfikacji św. O. Papczyńskiego

Pielgrzymka Klubu Księży Motocyklistów do Podegrodzia

13 września do Podegrodzia przybyli kapłani, których pasją są jednoślady - członkowie Klubu Księży Motocyklistów "God's Guards". Przeżywali oni w Starym Sączu swoje IV rekolekcje. Odprawili Eucharystię w kościele parafialnym w Podegrodziu o godzinie 18:00 i nawiedzili relikwie św. O. Stanisława Papczyńskiego.

Czytaj więcej: Pielgrzymka Klubu Księży Motocyklistów do Podegrodzia

U Św. Anny

We wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, zgromadziliśmy się przy kaplicy św. Anny aby tam w modlitwach zanosić nasze intencje do Boga.

Czytaj więcej: U Św. Anny

Uroczystości Odpustowe

We wtorek (25.07) przeżywaliśmy wspomnienie Patrona naszej Parafii św. Jakuba Apostoła. Słowo wygłosił oraz Uroczystej Mszy Świętej odpustowej przewodniczył Prepozyt Kapituły Nowosądeckiej i Proboszcz Bazyliki św. Małgorzaty Ks. Jerzy Jurkiewicz.

Czytaj więcej: Uroczystości Odpustowe

Dębowiec

To było już XXX Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu koło Jasła. Wzięła w nim udział młodzież również z Podegrodzia.

Czytaj więcej: Dębowiec

Pielgrzymka do Łagiewnik

Tradycyjnie już, w miesiącu lipcu, do Krakowskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach udawali się pielgrzymi z Węgier i Słowacji przechodząc przez naszą parafię i zatrzymując się w Gostwicy.

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Łagiewnik

Młodzież na szlaku

Wakacyjna aura sprzyja wędrowaniu, stąd też młodzież wykorzystując ten czas udała się na Babią Górę - masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich.

Czytaj więcej: Młodzież na szlaku

Dzień LSO

Msza Święta, w obecności relikwii św. Dominika Savio - patrona ministrantów, której przewodniczył ks. Jacek Gęca przełożony Domu ks. Bosko w Gostwicy; wspólne biesiadowanie i spotkanie na boisku oraz błogosławieństwo na wakacje. To główne wydarzenia przedwakacyjnego dnia skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza.

Czytaj więcej: Dzień LSO

Kalwaria i Zator

W sobotę (17.06), Dziewczęca Służba Maryjna wybrała się w odwiedziny do Mamy - Maryi,  w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam powierzała wszystkie swoje sprawy. Kolejno odwiedziła Park Rozrywki w Zatorze.

Czytaj więcej: Kalwaria i Zator

Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ukazuje nam wielką dobroć Boga, który oddaje się w ręce człowieka i pozostaje z nim na ziemi.

Czytaj więcej: Uroczystość Bożego Ciała