?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Dzień LSO i DSM

W sobotę (27.06), dzień po zakończeniu roku szkolnego, dzieci i młodzież należąca do Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej wzieli udział w zorganizowanym dla nich Dniu LSO i DSM. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą w kościele, po czym udano się na Stadion w Podegrodziu. Tam miała miejsce część rozrywkowa - turniej piłki nożnej, grill, tańce.

Modlitewne czuwanie

"Boży interes: stracić aby zyskać". Taki tytuł nosiło czuwanie modlitewne zorganizowane przez KSM Podegrodzie w ramach przygotowań do obchodów Światowych Dni Młodych 2016, które miało miejsce w piątek 19.06. Do nieustannego pogłębiania swojej relacji z Bogiem i odważnego świadczenia o Nim zachęcał ks. Jakub Misiak.

Ruch Czystych Serc

W piątkowy wieczór (05.06), w obecności relikwii bł. Karoliny, do grona Ruchu Czystych Serc wstąpiły nowe osoby. Wykazując się odwagą i wiarą członkowie RCSu ukazują czym jest prawdziwa miłość.

Uroczystość Bożego Ciała

"Oto Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28, 20). Bóg, który w swojej wielkiej miłości zostaje z człowiekiem pod postaciami chleba i wina - za tę prawdę oddawaliśmy Bogu cześć i dziękczynienie.

Uroczystości w Mokrej Wsi

Uroczystą Mszą Świętą, a także poświęceniem placu zabaw i boiska szkolnego rozpoczęło się niedzielne popołudnie (24.05) w Mokrej Wsi. Występy dzieci oraz zaproszonych zespołów przyczyniały się do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze.

XV Mariańskie Spotkanie Młodych

Modlitwa, adoracja, uwielbienie, katecheza, zabawa, poznawanie nowych ludzi to tylko niektóre z wydarzeń jakie miały miejsce w dniach 22-24 maja w czasie spotkania młodych odbywającego się w Górze Kalwarii, miejscu gdzie umarł bł. o. Stanisław Papczyński i gdzie znajdują się jego relikwie.

Festyn Parafialny

Jednym z wydarzeń mających miejsce w czasie dni bł. o. Stanisława Papczyńskiego był festyn parafialny. Stanowił on okazję do modlitwy, wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym, degustacji potraw regionalnych, podziwiania występów dzieci.

Nowi lektorzy

"Oto Księga Słowa Bożego. Poznajcie to słowo i wprowadzajcie je w czyn. Starannie przygotowujcie czytania biblijne i wiernie pokazujcie Objawienie Boże na duchowy pożytek wasz i wszystkich słuchaczy." To zobowiązanie, w niedzielę 21.06, przyjęło czternastu nowych lektorów.

Ludźmierz - Rabka

W sobotę (13.06), we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, Dziewczęca Służba Maryjna odwiedziła Matkę Bożą w jej Ludźmierskim wizerunku. Po Mszy Świętej i odmówionym w Ludźmierzu różańcu miała miejsce część rekreacyjna w parku zabaw znajdującym się w pobliskiej Rabce.

Jednego Serca, Jednego Ducha

Od 2003 roku w Boże Ciało w Rzeszowie organizowany jest koncert pt. "Jednego Serca, Jednego Ducha". W czasie jego trwania śpiewane są piosenki religijne. Koncert ten ma na celu uwielbienie Pana Boga i wzajemne budowanie relacji.

Prymicyjne Błogosławieństwo

W czwartek (04.06) uroczystej Mszy Świętej i procesji do czterech ołtarzy przewodniczył ks. Bogdan Mikołajczyk, który w czasie Wielkiego Postu odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Udzielił on również prymicyjnego błogosławieństwa.

Przyjęcie nowych DSM

W niedzielę (24.05) do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej zostały włączone kolejne dziewczynki, które w swoim życiu i postępowaniu pragną naśladować Najświętszą Maryję Pannę. Niech Ona otacza je płaszczem swojej opieki!

Święto Patrona Szkoły

W poniedziałek (18.05) uczniowie i wychowawcy Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. bł. o. Stanisława Papczyńskiego zgromadzili się na Mszy Świętej w czasie której dziękowali Bogu za swojego Patrona, Mieli oni również okazję do przypomnienia sobie ostatnich lat bł. o. Stanisława podziwiając sztukę teatralną wystawioną w Gminnym Ośrodku Kultury.

Ku czci o. Stanisława

W niedzielę (17.05) uroczysta Msza Święta o godz. 11.00 wpisana została w obchody Dni bł. o. Stanisława Papczyńskiego, którego kolejną rocznicę urodzin na podegrodzkiej ziemi obchodzimy. Słowo Boże głosił podczas Mszy świętych i uroczystej Sumie przewodniczył ks. Adam Stankiewicz – marianin, dyrektor wydawnictwa Ks. Marianów PROMIC.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW