?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Święto Patrona Szkoły

W poniedziałek (18.05) uczniowie i wychowawcy Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. bł. o. Stanisława Papczyńskiego zgromadzili się na Mszy Świętej w czasie której dziękowali Bogu za swojego Patrona, Mieli oni również okazję do przypomnienia sobie ostatnich lat bł. o. Stanisława podziwiając sztukę teatralną wystawioną w Gminnym Ośrodku Kultury.

Ku czci o. Stanisława

W niedzielę (17.05) uroczysta Msza Święta o godz. 11.00 wpisana została w obchody Dni bł. o. Stanisława Papczyńskiego, którego kolejną rocznicę urodzin na podegrodzkiej ziemi obchodzimy. Słowo Boże głosił podczas Mszy świętych i uroczystej Sumie przewodniczył ks. Adam Stankiewicz – marianin, dyrektor wydawnictwa Ks. Marianów PROMIC.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę 10 maja dzieci z klas trzecich szkół podstawowych z terenu naszej parafii przeżywały Rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W swojej modlitwie zawierzały siebie i każdego z osobna, by Pan Jezus zawsze i przez każdego był należycie przyjmowany.

Diecezjalne spotkanie DSM

W sobotę 9 maja na placu w klasztorze sióstr klarysek w Starym Sączu odbyło się diecezjalne spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Wśród około 1700 dziewczyn, które przybyły na to miejsce pojawiła się również grupa z Podegrodzia. Najważniejszym punktem była Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski.

Pierwsza Komunia Święta

W pierwszą niedzielę miesiąca maja dzieci z klas drugich szkół podstawowych z naszej parafii przyjęły pierwszą Komunię Świętą. Niech przyjęty przez nich Pan Jezus im błogosławi i pozostanie w ich sercach na zawsze.

Relikwie o. Stanisława w Świątyni Opatrzności

W sobotę (11.04) bardzo wczesnym rankiem, do stolicy wyruszyła delegacja z naszej parafii. Tam też dokonało się na ich oczach uroczyste wprowadzenie relikwii bł. o. Stanisława Papczyńskiego do Świątyni Opatrzności Bożej.

Festyn

Jednym z wydarzeń mających miejsce w czasie dni bł. o. Stanisława Papczyńskiego był festyn parafialny. Stanowił on okazję do modlitwy, wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym, degustacji potraw regionalnych, podziwiania występów dzieci.

Modlitwa o urodzaje

W dni modlitw o urodzaje - Dni Krzyżowe (poniedziałek, wtorek, środa; 11-13 maja), podczas Mszy św. wieczornych oraz procesji modlililiśmy się o Boże błogosławieństwo w pracy na roli, o urodzaje oraz o błogosławieństwo Boże w domach rodzinnych.

Ognisko z DSM Rytro

W sobotnie popołudnie 09.05 gościliśmy grupę Dziewczęcej Służby Maryjnej z Rytra. Wspólnie spędzony czas przy ognisku i zabawach był okazją do pogłębienia wzajemnych relacji.

Rekolekcje w Opoce

W dniach od 4-6 maja młodzież gimnazjalna z naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach prowadzonych przez ks. Piotra Adamczyka w domu rekolekcyjnym „Opoka”. Modlitwa  i czas skupienia miały na celu otwarcie serc tych młodych ludzi na wiarę i Dary Ducha Świętego.

Relikwie Świętego Jana Pawła II

W niedzielę 19 kwietnia do naszej świątyni parafialnej wprowadzone zostały relikwie Świętego Jana Pawła II. Mszy Świętej przewodniczył ks. Rafał Płaczek wikariusz parafii Podegrodzie w latach 2005-2010. Słowo wygłosił ks. Zbigniew Biernat, proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, którą mieliśmy okazję wspomóc naszymi modlitwami i ofiarami.

Rezurekcja

Procesja rezurekcyjna jest radosnym ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa. Jednocześnie jest wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW