?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Matki Bożej Zielnej

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny była również okazją do podziękowania Bogu za Jego pomoc w pracy na roli i za wszelkie plony. Wyrazem wdzięczności Bogu były piękne i czasochłonne wieńce żniwne przyniesione do świątyni.

Odpust Parafialny

W sobotę 25 lipca uroczyście uczciliśmy wspomnienie Patrona naszej Parafii św. Jakuba Apostoła.  Niech Jego wstawiennictwo wyprasza nam u Boga ciągle nowe łaski.

Pielgrzymka z Węgier

Dziewięć dni trwała piesza pielgrzymka z Węgier do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Trasa pątniczego szlaku wiodła również przez parafię Podegrodzie. W Gostwicy w środę (22.07) wędrujący pielgrzymi mogli doświadczyć gościnności i życzliwości mieszkańców.

Dzień LSO i DSM

W sobotę (27.06), dzień po zakończeniu roku szkolnego, dzieci i młodzież należąca do Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej wzieli udział w zorganizowanym dla nich Dniu LSO i DSM. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą w kościele, po czym udano się na Stadion w Podegrodziu. Tam miała miejsce część rozrywkowa - turniej piłki nożnej, grill, tańce.

Modlitewne czuwanie

"Boży interes: stracić aby zyskać". Taki tytuł nosiło czuwanie modlitewne zorganizowane przez KSM Podegrodzie w ramach przygotowań do obchodów Światowych Dni Młodych 2016, które miało miejsce w piątek 19.06. Do nieustannego pogłębiania swojej relacji z Bogiem i odważnego świadczenia o Nim zachęcał ks. Jakub Misiak.

Ruch Czystych Serc

W piątkowy wieczór (05.06), w obecności relikwii bł. Karoliny, do grona Ruchu Czystych Serc wstąpiły nowe osoby. Wykazując się odwagą i wiarą członkowie RCSu ukazują czym jest prawdziwa miłość.

Uroczystość Bożego Ciała

"Oto Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28, 20). Bóg, który w swojej wielkiej miłości zostaje z człowiekiem pod postaciami chleba i wina - za tę prawdę oddawaliśmy Bogu cześć i dziękczynienie.

W kaplicy Św. Anny

Z okazji wspomnienia św. Joachima i Anny (26.07) - rodziców Najświętszej Maryi Panny w barokowej kapliczce, której początki sięgają 1631 roku, a której patronuje św. Anna, odbyło się modlitewne spotkanie na Eucharystii.

Górskim Szlakiem

Wysokie w Pieninach. Miejsce gdzie zalesione zbocza opadają ku dolinom, a małe strumyki delikatnie żłobią kolejne skrawki ziemi. Piękna okolica na wspólne spędzenie wakacyjnego czasu, zachwyt przyrodą, drugim człowiekiem i ich Stwórcą.

Dębowiec 2015

W Dębowcu - wielkiej, malowniczej wsi, znajdującej się na Pogórzu Jasielskim odbyło się kolejne spotkanie młodych organizowane przez Zgromadzenie Księży Saletynów. Był to czas modlitwy, refleksji, muzyki, radości oraz świadectw młodych ludzi otwarcie przyznających się do przyjaźni z Jezusem.

Nowi lektorzy

"Oto Księga Słowa Bożego. Poznajcie to słowo i wprowadzajcie je w czyn. Starannie przygotowujcie czytania biblijne i wiernie pokazujcie Objawienie Boże na duchowy pożytek wasz i wszystkich słuchaczy." To zobowiązanie, w niedzielę 21.06, przyjęło czternastu nowych lektorów.

Ludźmierz - Rabka

W sobotę (13.06), we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, Dziewczęca Służba Maryjna odwiedziła Matkę Bożą w jej Ludźmierskim wizerunku. Po Mszy Świętej i odmówionym w Ludźmierzu różańcu miała miejsce część rekreacyjna w parku zabaw znajdującym się w pobliskiej Rabce.

Jednego Serca, Jednego Ducha

Od 2003 roku w Boże Ciało w Rzeszowie organizowany jest koncert pt. "Jednego Serca, Jednego Ducha". W czasie jego trwania śpiewane są piosenki religijne. Koncert ten ma na celu uwielbienie Pana Boga i wzajemne budowanie relacji.

Prymicyjne Błogosławieństwo

W czwartek (04.06) uroczystej Mszy Świętej i procesji do czterech ołtarzy przewodniczył ks. Bogdan Mikołajczyk, który w czasie Wielkiego Postu odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Udzielił on również prymicyjnego błogosławieństwa.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW