?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Nowi ministranci

Po sumiennym przygotowaniu, swoją gotowość i pragnienie służenia przy ołtarzu, w niedzielne południe (14.12), wyraziło siedemnastu nowych ministrantów. Dziękując Bogu za to, że powiększyło się grono służących Panu w Jego świątyni życzymy jednocześnie by święte czynności ministranta były wypełniane przez nich chętnie, pobożnie, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra całej wspólnoty parafialnej.

Odwiedziny Świętego Biskupa Mikołaja

Naszą parafię odwiedził Święty Mikołaj. Swoje prezenty rozdawał w szkołach naszej parafii. Był także w kościele obdarowując ministrantów, lektorów oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną. Zapowiedział, że do grzecznych dzieci w Podegrodziu przyjdzie już za rok.

Adwent i Roraty

Rozpoczął się Adwent – czas radosnego oczekiwania, przygotowujący nas do owocnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie mamy również możliwość uczestniczenia w Roratach, Mszach Świętych. sprawowanych ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte roratnie o godz. 6.00. Po Mszy św. katecheza dla dzieci połączona z losowaniem serduszek z dobrymi uczynkami i ozdób choinkowych oraz wręczenie nagród.

Nowenna do bł. o. Stanisława

W ciągu dziejów do parafii p.w. św. Jakuba Apostoła należało jeszcze w połowie XIX wieku aż 19 wiosek. W czasie modlitwy na listopadowej nowennie (18.11) do bł. o. Stanisława Papczyńskiego towarzyszyli nam księża pracujący w okolicznych parafiach, które odłączyły się od Parafii Podegrodzie. Spotkanie to było wyrazem jedności Kościoła oraz okazją do wezwania orędownictwa bł. O. Stanisława Papczyńskiego jednego z najwspanialszych postaci duchowych jakich wydała ta ziemia.

Modlitwa za zmarłych

Modlitwa przy grobie bliskich osób, zapalenie znicza, złożenie kwiatów - to wszystko jest wyrazem naszej pamięci o zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać raz dziennie odpust zupełny dla dusz znajdujących się w czyśćcu. W inne dni – odpust cząstkowy.

Konkurs Różańcowy

To już kolejna edycja konkursu na najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie. Jego rozstrzygnięcie miało miejsce 26.10, po Mszy Świętej o godzinie 11. Wybór jednego z ponad siedemdziesięciu wykonanych różańców był bardzo trudny. Wszyscy mieliśmy okazję podziwiać staranne i bardzo pracochłonne prace. Ogromne podziękowanie za trud włożony w ich wykonanie.

Odpust parafialny

W dniu odpustu parafialnego, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Piotr Kieniewicz - nasz rekolekcjonista, zakańczając w ten sposób tegoroczne adwentowe ćwiczenia duchowe. Niech Maryja Niepokalanie Poczęta otacza płaszczem swej opieki całą Podegrodzką Parafię!

Rekolekcje Adwentowe

W dniach od 4 do 8 grudnia mieliśmy okazję by jeszcze bardziej zaangażować się w pracę nad sobą w czasie tego Adwentu. Pomocą w tym zadaniu były odbywające się rekolekcje – czas na duchową odnowę i przemianę poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. Swoją wiedzą oraz doświadczeniem i głoszonym słowem ubogacał nas ks. Piotr Kieniewicz, członek Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Dekanalne spotkanie Młodych

W sobotę (22.11), w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, w naszej parafii odbyło się Dekanalne Spotkanie Młodych. Spotkanie to rozpoczęło się Mszą Świętą. Po niej nastąpiła część integracyjna, która miała miejsce w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.

Na Przehybie

Wraz z grupą osób z parafii w piękny, jesienny, poniedziałkowy dzień (10.11) udaliśmy się do miejsca, gdzie krzyżuje się większość szlaków turystycznych w zachodniej części Beskidu Sądeckiego, czyli na Przehybę. Piękno szumiącego strumienia, zielono-brązowych lasów pokrywających okoliczne wzniesienia i ciepłe promienie słoneczne przedzierające się przez konary mijanych przez nas drzew  - to wszystko na co patrzyły nasze oczy – uświadamiając nam jak Wielki jest Stwórca.

Uroczystość Wszystkich Świętych

W Uroczystość Wszystkich Świętych uczciliśmy pamięć tych, którzy są już w Niebie i orędują za nami u Boga. Udaliśmy się również w procesji na cmentarz aby w chwili modlitwy i zadumy zatrzymać się nad przemijaniem i wiecznością. Swoją modlitwą objęliśmy naszych bliskich, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW