?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Pierwsza Komunia Święta

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę maja dzieci klas drugich po raz pierwszy przyjęły do swojego serca w Eucharystii Pana Jezusa. Niech On im błogosławi i obdarzy potrzebnymi łaskami.

Rekolekcje po bierzmowaniu

W dniach 27-29.04 uczniowie klas trzecich gimnazjum przeżywali w Gródku nad Dunajcem rekolekcje, które były dla nich czasem modlitwy, skupienia, pogłębienia i umocnienia swojej wiary oraz dziękczynienia za sakrament bierzmowania. Rekolekcje prowadził ks. Maciej Kucharzyk, saletyn, a poprzedziła je wizyta i zwiedzanie Kościoła parafialnego p.w. Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta w Tropiu.

Rezurekcja

Wesoły nam dzień dziś nastał, bo Chrystus zmartwychwstan jest. Uczestnicząc w procesji obwieszczaliśmy wszystkim Dobrą Nowinę o Zmartwychwstaniu Jezusa.

Czuwanie, adoracja i święcenie pokarmów

Czuwanie w ciemnicy, modlitwa przy grobie Pańskim, święcenie pokarmów na stół wielkanocny to wydarzenia towarzyszące nam i przybliżające do Świąt Wielkiej Nocy.

Wielki Czwartek

Wspominając Jezusa, który wraz z Apostołami spożywał Ostatnią Wieczerzę, dziękowaliśmy Bogu za ustanowienie Kapłaństwa i Eucharystii.

Konkurs Palm

Jak co roku w Niedzielę Palmową, przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu, organizowany był konkurs na najpiękniejszą palmę. Dziękujemy wszystkim za pracę i trud włożone w wykonanie pięknych palm.

Pielgrzymka z Tropia

W sobotnie południe (30.04) naszą parafię odwiedziła grupa pielgrzymów z Tropia. Poznając historię parafii Podegrodzie i osobę O. Stanisława Papczyńskiego, powierzali Bogu swoje intencje.

Duchowa adopcja

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Świętości Życia. W tym dniu uświadamiamy sobie, że życie każdego człowieka to dar od Boga. W sposób szczególny stajemy w obronie dzieci poczętych i zagrożonych zagładą, otaczając je przez kolejne dziewięć miesięcy swoją modlitwą (duchowa adopcja).

Wigilia Paschalna

W noc poprzedzającą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, w atmosferze modlitwy i czuwania, sprawowana była liturgia Wigilii Paschalnej - centralny moment całego roku liturgicznego. Chrystus, który zmartwychwstaje wyprowadza nas z ciemności, rozprasza mroki naszych grzechów, karmi nas swoim słowem, Ciałem i Krwią oraz przez chrzest, którego 1050 rocznicę w Polsce obchodzimy, czyni nas dziećmi Bożymi.

Wielki Piątek

Wpatrując się i adorując krzyż w Wielki Piątek rozmyślaliśmy o niepojętej miłości Boga, który nawet swojego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał.

Synaj w Tarnowie

Obchody Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową zgromadziły w Tarnowie młodzież z całej diecezji. Uczestnicy, przygotowując się do Światowych Dni Młodzieży i przeżywając Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, przeszli przez Bramę miłosierdzia, uczestniczyli w Uwielbieniu, Drodze Krzyżowej i Eucharystii.

Niedziela Palmowa

Na pamiątkę tego wydarzenia, kiedy Jezus wjeżdżał do Jerozolimy, żeby tam oddać za nas swoje życie, przynosząc do kościoła palmy uczestniczyliśmy w procesji i Mszy Świętej w czasie której wybrzmiał śpiewany opis męki Pańskiej.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW