?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Parafialne rekolekcje

W dniach 22-25 marca w naszej wspólnocie parafialnej przeży- waliśmy czas ćwiczeń duchowych. Naszym przewodnikiem na drodze do Jezusa, Jego słowa i naszej przemiany był ks. Stanisław Wojdak, ojciec duchowny z tarnowskiego seminarium.

Ślad losu

„Idziesz na Krzyż, o Człowieku, dziwny Królu bez żołnierzy!". To słowa z misterium śpiewanej drogi krzyżowej pt. "Ślad losu". To piękne wydarzenie artystyczno-modlitewne z własnej inicjatywy, po wielu godzinach prób wykonała w niedzielny wieczór (15.03) grupa osób z naszej parafii. Towarzyszył im o. Paweł Jurkowski - redemptorysta pracujący w Orenburgu.

Świadectwo i modlitewne czuwanie

We wtorkowy wieczór (02.03) mieliśmy okazję, w czasie modlitewnego czuwania, usłyszeć jak młodzi ludzie dają świadectwo swojej wiary w Boga. O tej relacji z Nim opowiadał o. Tomasz Biłka oraz młodzi z Krakowa z Ruchu Czystych Serc. Bardzo wymownym świadectwem podzieliła się z nami również zaproszona młoda kompozytorka, autorka muzyki i tekstów, pianistka i wokalistka - Magdalena Frączek.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

(...) A zatem temu Panu, który dźwiga krzyż na szczyt Golgoty, a którego obecnością zostałeś dzisiaj wzmocniony, nie wahaj się towarzyszyć (...) - pisał bł. o. Stanisław. Podczas drogi krzyżowej towarzyszymy Jezusowi niosącemu krzyż z miłości do człowieka.

Rekolekcje w Zakopanym

W czasie w ferii w dniach 19-21 lutego młodzież z naszej parafii miała możliwość uczestniczenia w rekolekcjach połączonych z wypoczynkiem. Czas wypełniony modlitwą, rozmową, zabawą i wspólnymi wyprawami, a także piękno górskiego, zimowego krajobrazu skłaniały do pogłębienia refleksji nad życiem i pogłębienia relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Ministranci i lektorzy na łyżwach

Ministranci oraz lektorzy z naszej parafii w sobotnie popołudnie (21.03) przetestowali taflę krynickiego lodowiska. Jazda przy bandzie jak i na środku lodowiska była okazją do poprawienia swojej kondycji i budowania przyjaznych relacji między sobą.

Rozgrywki w Brzesku

W Brzesku (14.03) odbył się diecezjalny finał rozgrywek w piłce nożnej halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. Zakwalifikowali się do nich najstarsi lektorzy. Ich młodsi koledzy wspierali ich swoim dopingiem z trybun.

Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

W dniach od 2-4 marca odbyła się wielkopostna gimnastyka duchowa dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu parafii. Ćwiczenia te przeprowadził o. Tomasz Biłka - dominikanin.

Na lodowisku

W dniach 16 i 23 lutego odwiedziliśmy lodowisko w Krynicy. Hala Lodowa o wymiarach 30x60 metrów wystarczyła do tego żeby pokazać swoje umiejętności łyżwiarskie, a także podszlifować ślizg. Wszyscy wrócili w jednym kawałku ciesząc się z nowo nabytych umiejętności koordynacyjno – ruchowych.

Spotkanie opłatkowe

Tradycja łamania się opłatkiem ma swoje korzenie w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Dzielenie się opłatkiem jest symbolem zgody, braterstwa, otwartości na drugich, a także obecności między ludźmi Chrystusa. Dobrymi życzeniami darzyli się członkowie grup działających w naszej parafii.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW