?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Koncert milenijny

25 lipca 2014 – w dniu wspomnienia patrona parafii, w kościele parafialnym o godzinie 20:00 odbył się specjalny koncert „Bo tysiąc lat w Twoich oczach jest jak jeden dzień, który minął”. Koncert był próbą ukazania życiowej wędrówki człowieka. Występy muzyczne (autor pieśni: Ryszard Drożdż, muzyka i aranżacja: Michał Ziomek) przeplatane były wybranymi fragmentami z Pisma Świętego

60 lat tańczy i śpiewa "Małe Podegrodzie"

W niedzielę 22 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu przeżywaliśmy niezwykłą uroczystość - Jubileusz 60 - lecia Zespołu Regionalnego "Małe Podegrodzie".

X Dni bł. o. Stanisława Papczyńskiego

18 maja 2014 w naszej parafii odbył się festyn z okazji X Dni bł. o. Stanisława Papczyńskiego. Na placu przykościelnym odbył się urodzinowy koncert muzyczny oraz spotkanie rodzinne całej wspólnoty parafialnej. Przy bardzo pięknej słonecznej pogodzie oraz w miłej atmosferze mogliśmy się cieszyć darem bł. O. Stanisława. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festynu.

I Komunia Święta

W kościele parafialnym św. Jakuba Ap. w Podegrodziu Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej miała miejsce w niedzielę 4 maja o godz. 11.00.

Rekolekcje dla Twardzieli

Rekolekcje dla Twardzieli, czyli nie mogę być "miętkim" chrześcijaninem.  Taki tytył nosiły rekolekcje dla uczniów klas III Gimnazjum, które odbyły się w dniach 28-30 kwietnia 2014r. w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji tarnowskiej "Arka" w Gródku nad Dunajcem. Były one dopełnieniem bierzmowania, które odbyło się 27 marca 2014 roku. Rekolekcje  prowadził ksiądz Maciej Kucharzyk, misjonarz saletyn, duszpasterz "Przystanku Jezus", a także organizator Międzynarodowego Spotkania Młodych w Dębowcu.

Jubileuszowa Uroczystość Odpustowa

W piątek 25 lipca 2014 odbyła się Jubileuszowa Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jakuba Apostoła. Uroczystej Sumie Odpustowej o godzinie 11.00 przewodniczył Ks. Bp Andrzej Jeż.

Boże Ciało 2014

19 czerwca 2014 roku w naszej parafii obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana - Boże Ciało. Uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy odbyła się o godzinie 10:00 i zgromadziła liczne rzesze wiernych z naszej parafii. Mieszkańcy udekorowali domy wzdłuż trasy procesji oraz przygotowali piękne ołtarze. Licznie zgromadzeni odśpiewali na zakończenie dziękczynne Te Deum.

Powiatowy Dzień Strażaka

W sobotę 10 maja od godziny 11 w Podegrodziu odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka.

Misterium Męki Pańskiej

Po raz kolejny w naszej parafii, została wystawiona sztuka: "Męka Naszego Pana Jezusa Chrystusa". Scenariusz napisał Ks. Proboszcz Józef Wałaszek w oparciu o teksty Ewangelii, Psalmów, poezji św. Efrema Syryjczyka oraz przedstawionego niegdyś w Teatrze Polskiego Radia spektaklu pt.: "Listy do Nikodema".

Maj - miesiąc poświęcony Maryi

Miesiąc maj to dla wielu ludzi najpiękniejszy miesiąc w ciągu całego roku. Nic dziwnego, to właśnie w maju najbardziej rzuca się w oczy piękno naszej ziemi. Wszelka roślinność, a przede wszystkim świeże kwiaty wzbudzają w nas zachwyt. Budząca się przyroda pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Maj kojarzy się też z tak zwaną „majówką”. Na słowo „majówka” większości z nas mogą nasuwać się skojarzenia z dłuższym weekendem, weekendowymi wypadami za miasto. Tymczasem „majówka” to przede wszystkim Nabożeństwo Majowe - nabożeństwo ku czci Matki Bożej, odprawiane w Kościele Katolickim właśnie w miesiącu maju.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2011