?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Odpust św. Jakuba

Wspominając w liturgii Patrona Naszej Parafii - Świętego Jakuba Apostoła przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową. Kazania głosił i sumie odpustowej przewodniczył ks. dr Stanisław Kądziołka.

Dzień Rodziny

Niedziela, w trwającym Tygodniu Misyjnym, była czasem spędzanym przez naszych gości z Włoch w podegrodzkich rodzinach. Centralnym wydarzeniem dnia była Eucharystia.

Modlitwy w Kościele

Każdy dzień Tygodnia Misyjnego rozpoczynał się od wspólnych modlitw porannych w Kościele Parafialnym, by dziękować Bogu za siebie i prosić o potrzebne dary na nowy dzień.

Zmagania Sportowe

Elementem integrującym były zmagania sportowe odbywające się na boisku sportowym znajdującym się przy Zespole Szkół Podstawowo Gimnazjalnych w Podegrodziu. Młodzi ludzie z Włoch mieli okazję porównać swoje umiejętności m.in. w grze w piłkę i przeciąganiu liny, a wszystko w duchu braterskiej rywalizacji.

Dzień Pielgrzymowania

Pielgrzymowanie jako przejaw religijności znany był już w starożytności. Przemierzając szlaki Podegrodzkiej Parafii młodzież przybyła do Świętego Stanisława Papczyńskiego, aby tam wraz z młodzieżą przybyłą z innych parafii dekanatu wspólnie oddawać Bogu chwałę.

Przywitanie Gości z Włoch

W środowy wieczór (20.07) młodzież podegrodzka oczekiwała przyjazdu gości z Włoch, wśród których było 51 Włochów w tym dwóch kapłanów. Przybyli do parafii aby wziąć udział w tzw. Tygodniu Misyjnym.

Dębowiec

"Reanimacja serca" - to hasło XXIX Spotkania Młodych w Dębowcu, czyli  dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości, które odbyło się w dniach 27-30 czerwca, a w którym licznie uczestniczyła grupa młodych z Podegrodzia.

Ognisko DSM

Przed obrazem Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Rytrze modliła się na środowej nowennie (22.06) Dziewczęca Służba Maryjna, natomiast po modlitwie wraz z grupą z Rytra wzięła udział w spotkaniu przy ognisku.

Jubileusz ks. Edwarda

W niedzielę (24.07) w czasie Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za dar 25 lat kapłaństwa naszego rodaka ks. Edwarda Wastaga posługującego obecnie w Niemczech.

Diecezjalny Dzień Wspólnoty

W Starym Sączu w sobotnie popołudnie (23.07) odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty. Pod Ołtarz Papieski przybyli młodzi ludzie z całej diecezji wraz z gośćmi z różnych krajów by wspólnie spędzić czas i oddawać Bogu chwałę.

Dzień Miłosierdzia

Sobota (23.07) była czasem pełnienia przez gości z Woch drobnych gestów miłosierdzia, pracy na rzecz parafii. Zadaniem przygotowanym na ten dzień dla młodych było sadzenie drzewek.

Zwiedzanie Warsztatu Terapii Zajęciowej

Jedną z atrakcji przygotowanych dla młodzieży przybyłej z Włoch było zwiedzanie Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Promyk" w Gostwicy. Młodzi ludzie mogli zobaczyć jak poprzez różnorodne formy rehabilitacji można poprawiać kondycję, zdobywać nowe sprawności, dobrze się bawić i pożytecznie spędzać wolny czas.

Dzień Turysty

Czwartek (21.07) był dla naszych gości z Włoch "dniem turysty", czasem spędzonym na poznawaniu parafii i regionu. Szeroką panoramę okolicy młodzież mogła podziwiać z wieży widokowej znajdującej się na Koziarzu nieopodal Brzyny.

Pielgrzymi z Węgier i Słowacji

Ogromną gościnnością wykazali się mieszkańcy Gostwicy przyjmując w progi swoich domów pielgrzymów wędrujących z Węgier i Słowacji, zmierzających do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

W niedzielę (26.06) w czasie uroczystej Mszy Świętej obchodziliśmy Jubileusz 25lecia kapłaństwa naszego rodaka, ks. Władysława Ciągło, ze Zgromadzenia Księży Marianów, pracującego obecnie na Filipinach. Niech Pan Bóg błogosławi na dalsze lata posługi kapłańskiej.

Prymicje ks. Norberta

Mszę Święta i błogosławieństwo to dary jakie otrzymaliśmy od ks. Norberta Sadko, który odbywał w parafii Podegrodzie swoją wielkopostną praktykę diakońską.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW