?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Święto Patrona Szkoły

Bł. O. Stanisław Papczyński to Patron Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych w Podegrodziu. Jego urodziny świętowali uczniowie i nauczyciele organizując akademię oraz uczestnicząc we Mszy Świętej.

Rocznica Komunii Świętej

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w czasie Mszy Świętych w Gostwicy i Podegrodziu modliliśmy się za wszystkie dzieci przeżywające rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Komunia Święta w Gostwicy

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski szesnaście dzieci z Gostwicy po raz pierwszy uczestniczyło w pełni we Mszy Świętej karmiąc się Chlebem Eucharystycznym dającym życie wieczne.

Pielgrzymka z Tropia

W sobotnie południe (30.04) naszą parafię odwiedziła grupa pielgrzymów z Tropia. Poznając historię parafii Podegrodzie i osobę O. Stanisława Papczyńskiego, powierzali Bogu swoje intencje.

Rekolekcje po bierzmowaniu

W dniach 27-29.04 uczniowie klas trzecich gimnazjum przeżywali w Gródku nad Dunajcem rekolekcje, które były dla nich czasem modlitwy, skupienia, pogłębienia i umocnienia swojej wiary oraz dziękczynienia za sakrament bierzmowania. Rekolekcje prowadził ks. Maciej Kucharzyk, saletyn, a poprzedziła je wizyta i zwiedzanie Kościoła parafialnego p.w. Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta w Tropiu.

Rezurekcja

Wesoły nam dzień dziś nastał, bo Chrystus zmartwychwstan jest. Uczestnicząc w procesji obwieszczaliśmy wszystkim Dobrą Nowinę o Zmartwychwstaniu Jezusa.

Dni o. Papczyńskiego

W przededniu urodzin bł. o. Stanisława Papczyńskiego (15.05) zorganizowany został festyn parafialny. Rozpoczął się Msza Świętą, następnie występy dzieci ze Szkoły w Podegrodziu, degustacja potraw regionalnych, pokaz motocykli, II Etap Konkursu o Wiedzy i Życiu o. Papczyńskego oraz występy Młodzieżowej Muzyki Podegrodzie i zespołu Wzgórze Syjon

Peregrynacja znaków ŚDM

W późnych godzinach wieczornych 3 maja naszą parafię odwiedziły znaki Światowych Dni Młodzieży - Krzyż i ikona Matki Bożej Opiekunki Ludu Rzymskiego. W modlitwie powierzaliśmy młodzież z parafii oraz sprawę przygotowania i przebiegu ogólnoświatowego spotkania jakie będzie miało miejsce w lipcu w Krakowie.

Pierwsza Komunia Święta

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę maja dzieci klas drugich po raz pierwszy przyjęły do swojego serca w Eucharystii Pana Jezusa. Niech On im błogosławi i obdarzy potrzebnymi łaskami.

I Etap Konkursu

Pierwszy Etap Konkursu o Życiu i Działalności bł. O. Stanisława Papczyńskiego, który miał formę pisemną, odbył się 30 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu. Do kolejnego etapu, który odbędzie się 15 maja, zakwalifikowało się dziesięć osób o najlepszych wynikach.

Duchowa adopcja

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Świętości Życia. W tym dniu uświadamiamy sobie, że życie każdego człowieka to dar od Boga. W sposób szczególny stajemy w obronie dzieci poczętych i zagrożonych zagładą, otaczając je przez kolejne dziewięć miesięcy swoją modlitwą (duchowa adopcja).

Wigilia Paschalna

W noc poprzedzającą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, w atmosferze modlitwy i czuwania, sprawowana była liturgia Wigilii Paschalnej - centralny moment całego roku liturgicznego. Chrystus, który zmartwychwstaje wyprowadza nas z ciemności, rozprasza mroki naszych grzechów, karmi nas swoim słowem, Ciałem i Krwią oraz przez chrzest, którego 1050 rocznicę w Polsce obchodzimy, czyni nas dziećmi Bożymi.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW