?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Pragniemy z całego serca podziękować WSZYSTKIM za wzięcie udziału
w DZIĘKCZYNNYM SPOTKANIU za DAR ŚWIĘTOŚCI o. Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu w dniu 8 września 2016 r.

Nade wszystko NASZĄ WDZIĘCZNOŚĆ WYRAŻAMY PARAFIANOM Z PODEGRODZIA, którzy tak licznie i ofiarnie pomagali i bez których niemożliwa byłaby organizacja, których nie sposób wymienić z imienia i nazwiska.

NIECH DOBRY BÓG KTÓRY WIDZI WSZYSTKO WYNAGRODZI ZA NAJDROBNIEJSZY GEST ŻYCZLIWOŚCI!

Czarny Potok

Osiemnastego dnia, miesiąca września, z samego rana, idąc pieszo do Matki Bożej Bolesnej z Czarnego Potoku przedstawialiśmy Bogu przez Jej wstawiennictwo nasze intencje, doświadczając po drodze, już nie pierwszy raz, gościnności gospodarzy Remizy Strażackiej w Olszanie.

Diecezjalne Dziękczynienie

W Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki Diecezji (08.09) oddaliśmy w Podegrodziu Bogu chwałę za dar życia i świętości naszego Rodaka Ojca Stanisława Papczyńskiego.

Piesza Pielgrzymka

W dniach 17-25.08 odbyła się XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, której hasłem przewodnim były słowa: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

Bieszczady

Wakacje to czas odpoczynku i zwiedzania czego miała okazję doświadczyć Liturgiczna Służba Ołtarza z Podegrodzia odwiedzając Zamek w Krasiczynie, Katedry rzymsko-katolicka i greko-katolicka oraz Starówkę w Przemyślu, kompleks sportowy w Alarmowie, Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, zaporę nad Soliną, klasztor sióstr Nazaretanek w Komańczy,a także Sanktuarium św. Jana z Dukli.

Świętość na wyciągnięcie ręki

W Wieliczce, przy Alei Jana Pawła II, dzięki staraniom Stowarzyszeniu Lolaklnej Grupy Działania „Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej” powstała wystawa pod tytułem „Świętość jest na wyciągnięcie ręki". Jej istotnym elementem jest krzyż wyrzeźbiony przez pana Józefa Lizonia.

Jubileusz ks. Edwarda

W niedzielę (24.07) w czasie Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za dar 25 lat kapłaństwa naszego rodaka ks. Edwarda Wastaga posługującego obecnie w Niemczech.

Diecezjalny Dzień Wspólnoty

W Starym Sączu w sobotnie popołudnie (23.07) odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty. Pod Ołtarz Papieski przybyli młodzi ludzie z całej diecezji wraz z gośćmi z różnych krajów by wspólnie spędzić czas i oddawać Bogu chwałę.

Dzień Miłosierdzia

Sobota (23.07) była czasem pełnienia przez gości z Woch drobnych gestów miłosierdzia, pracy na rzecz parafii. Zadaniem przygotowanym na ten dzień dla młodych było sadzenie drzewek.

Licheń

W Licheniu, 10 września miało miejsce Ogólnopolskie Dziękczynienie za Kanonizację św. Ojca Stanisława Papczyńskiego. Część wprowadzającą, montaż słowno-muzyczny przedstawił Zespół Podegrodzie wraz z Podegrodzką Młodzieżą, następnie Uroczysta Msza Święta o godz. 12.00.

Początek Roku Szkolnego

Wraz z nowym zapałem i nowymi siłami dzieci i młodzież rozpoczęli swoją kolejną, dziesięciomiesięczną przygodę z nauką w szkole.

Dożynki

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przynosiliśmy do kościoła wiązanki kwiatów, zbóż i owoców, aby podziękować Bogu przez ręce Maryi za szczęśliwe zbiory i prosić o dalszą opiekę.

U świętej Anny

We wspomnienie Świętych Joachima i Anny (26.07), rodziców Najświętszej Maryi Panny sprawowana była Msza Św. w Kaplicy Świętej Anny.

Odpust św. Jakuba

Wspominając w liturgii Patrona Naszej Parafii - Świętego Jakuba Apostoła przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową. Kazania głosił i sumie odpustowej przewodniczył ks. dr Stanisław Kądziołka.

Dzień Rodziny

Niedziela, w trwającym Tygodniu Misyjnym, była czasem spędzanym przez naszych gości z Włoch w podegrodzkich rodzinach. Centralnym wydarzeniem dnia była Eucharystia.

Modlitwy w Kościele

Każdy dzień Tygodnia Misyjnego rozpoczynał się od wspólnych modlitw porannych w Kościele Parafialnym, by dziękować Bogu za siebie i prosić o potrzebne dary na nowy dzień.

Zmagania Sportowe

Elementem integrującym były zmagania sportowe odbywające się na boisku sportowym znajdującym się przy Zespole Szkół Podstawowo Gimnazjalnych w Podegrodziu. Młodzi ludzie z Włoch mieli okazję porównać swoje umiejętności m.in. w grze w piłkę i przeciąganiu liny, a wszystko w duchu braterskiej rywalizacji.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW