?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Świadectwo i modlitewne czuwanie

We wtorkowy wieczór (02.03) mieliśmy okazję, w czasie modlitewnego czuwania, usłyszeć jak młodzi ludzie dają świadectwo swojej wiary w Boga. O tej relacji z Nim opowiadał o. Tomasz Biłka oraz młodzi z Krakowa z Ruchu Czystych Serc. Bardzo wymownym świadectwem podzieliła się z nami również zaproszona młoda kompozytorka, autorka muzyki i tekstów, pianistka i wokalistka - Magdalena Frączek.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

(...) A zatem temu Panu, który dźwiga krzyż na szczyt Golgoty, a którego obecnością zostałeś dzisiaj wzmocniony, nie wahaj się towarzyszyć (...) - pisał bł. o. Stanisław. Podczas drogi krzyżowej towarzyszymy Jezusowi niosącemu krzyż z miłości do człowieka.

Rekolekcje w Zakopanym

W czasie w ferii w dniach 19-21 lutego młodzież z naszej parafii miała możliwość uczestniczenia w rekolekcjach połączonych z wypoczynkiem. Czas wypełniony modlitwą, rozmową, zabawą i wspólnymi wyprawami, a także piękno górskiego, zimowego krajobrazu skłaniały do pogłębienia refleksji nad życiem i pogłębienia relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Młodzieżowa Muzyka Podegrodzie

Zespół "Młodzieżowa Muzyka Podegrodzie" powstał pięć lat temu. W niedzielne przedpołudnie (01.02) na ludowo, śpiewem kolęd i pastorałek chwalił on Pana Boga w naszym kościele.

Dekanalne spotkanie Akcji Katolickiej

W niedzielne popołudnie w kościele parafialnym na Eucharystii zgromadzili się członkowie Akcji Katolickiej pochodzący z różnych parafii dekanatu. Mszy Świętej przewodniczył i kazanie, podkreślające wielką godność i wartość osoby ludzkiej wygłosił, ks. dr Jan Bartoszek - Dziecezjalny Asystent Kościelny Akcji Katolickiej.

Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

W dniach od 2-4 marca odbyła się wielkopostna gimnastyka duchowa dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu parafii. Ćwiczenia te przeprowadził o. Tomasz Biłka - dominikanin.

Na lodowisku

W dniach 16 i 23 lutego odwiedziliśmy lodowisko w Krynicy. Hala Lodowa o wymiarach 30x60 metrów wystarczyła do tego żeby pokazać swoje umiejętności łyżwiarskie, a także podszlifować ślizg. Wszyscy wrócili w jednym kawałku ciesząc się z nowo nabytych umiejętności koordynacyjno – ruchowych.

Spotkanie opłatkowe

Tradycja łamania się opłatkiem ma swoje korzenie w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Dzielenie się opłatkiem jest symbolem zgody, braterstwa, otwartości na drugich, a także obecności między ludźmi Chrystusa. Dobrymi życzeniami darzyli się członkowie grup działających w naszej parafii.

Wieczór kolęd

Kolędy... pobożne pieśni, sławiące narodziny Chrystusa od wielu już wieków przekazywano z pokolenia na pokolenie. Podtrzymując tę tradycję poprzez ich śpiew, w atmosferę Bożego Narodzenia wprowadziła nas Dziewczęca Służba Maryjna. Niech każdego dnia, przez cały rok Bóg rodzi się w nas...

Cegiełka na Kościół

W niedzielę w czasie Mszy Świętej o godzinie 11.00 liturgię ubogacał Parafialny Chór z Gołkowic. Po wspólnej modlitwie i kolędowaniu można było nabyć płytę z ich utworami. Dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony jest na budowę nowego kościoła.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW