?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Parafiada Lektorska 2016

W dniach 30 i 31 stycznia, w Nowym Sączu odbył się turniej organizowany w ramach realizowanego przez Fundację Orlik Polska projektu "Halowa Polska". Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn lektorskich spośród których drużyna z Podegrodzia okazała się najlepsza zdobywając pierwsze miejsce.

Z łyżwami na nogach

Ferie to okazja do tego by wypocząć. Z tego czasu skorzystała Dziewczęca Służba Maryjna i Młodzież czynnie odpoczywając na lodowisku.

Kolędnicy Misyjni

Hasło tegorocznego kolędowania brzmi "Oddali życie za Chrystusa" i nawiązuje do postaci dwóch świętych misjonarzy męczenników, niedawno beatyfikowanych - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Zapatrzeni w przykład ich życia kolędnicy misyjni po raz dwudziesty trzeci przemierzali ulice naszej parafii dzieląc się radością z Narodzin Zbawiciela i pomagając dzieciom z krajów misyjnych.

W oczekiwaniu na Emmanuela

W kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w czasie oczekiwania na Emmanuela - Boga z Nami, w piątkowy wieczór (18.12) młodzież spotkała się na czuwaniu i modlitwie przed Najświętszym Sakramentem chcąc jak najlepiej przygotować się do tego nadchodzącego wydarzenia wiary jakim są narodziny Zbawiciela Świata.

Muzeum bł. o. Stanisława Papczyńskiego

W piątek (11.12) w Górze Kalwarii koło Warszawy otworzono muzeum poświęcone postaci bł. o. Stanisława Paczyńskiego w którym zgromadzono ryciny, przedmioty i księgi związane z jego osobą, wykorzystując jednocześnie nowoczesny przekaz multimedialny.

Chór z Gołkowic

W niedzielę (24.01) w podegrodzkiej świątyni swoim śpiewem ubogacał liturgię i oddawał chwałę Panu Bogu chór z pobliskich Gołkowic, który wspomaga budowę nowego kościoła.

Spotkanie opłatkowe

Odczytanie fragmentu Pisma Świętego mówiącego o Narodzeniu Zbawiciela Świata, łamanie się opłatkiem, życzenie sobie dobra, jasełka odegrane przez grupę artystyczną ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, śpiew kolęd, wspólne biesiadowanie to wydarzenia, które miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu, a w których brała udział Dziewczęca Służba Maryjna.

Nominacja Biskupia

W sobotę (19.12) ogłoszono decyzję papieża Franciszka, który wybrał na nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej ks. Leszka Leszkiewicza.

Rozgrywki LSO w piłce halowej

Na hali sportowej w Barcicach (12.12) rozegrany został etap rejonowy kolejnej edycji Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Halowej. Do następnego etapu zakwalifikowali się lektorzy z Podegrodzia pokonując drużyny z Ochotnicy Dolnej, Rytra i Woli Piskulinej.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Prawdę o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej, w dniu odpustu parafialnego przybliżył nam kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej - ks. prałat dr Wiesław Piotrowski.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW