?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Do Matki Bożej Bolesnej

W niedzielny poranek (14.09), gdy mgła zaczynała opadać, a słońce nieśmiało przedzierać się przez gęste chmury, grupa osób z naszej parafii wyruszyła w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. Wszystkich pielgrzymów z wielką gościnnością i serdecznością podjęto w Olszańskiej Remizie, częstując gorącą herbatą, kawą, ciastem i swojskim chlebem.

Pożegnanie ks. Tomasza

W czasie Mszy Świętej w Uroczystość Wniebowzięcia NMP dziękowaliśmy Bogu i księdzu Tomaszowi za sześć lat jego ofiarnej, pełnej zapału i oddania pracy w naszej parafii, podejmowanej na wielu płaszczyznach duszpasterskiej działalności. Na następne lata kapłańskiej posługi życzymy wiele radości, spotkania wielu życzliwych ludzi oraz wytrwałości w dalszym wypełnianiu swojego kapłańskiego powołania.

Nowy rok szkolny czas zacząć

1 września dzieci i młodzież z lekką tęsknotą za wakacjami, ale też z nowymi chęciami i zapałem zaczęły kolejny rok zdobywania wiedzy. W czasie Mszy Świętej nauczyciele, uczniowie i ich rodzice prosili Boga o jego błogosławieństwo na ten czas pracy.

Rekolekcje w drodze

„Miłość na śmierć nie umiera”. Tak brzmiało hasło tegorocznej XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która odbyła się w dniach od 17-25 sierpnia. Wzięła w niej udział liczna grupa osób z naszej parafii. Nasi pielgrzymi po dziewięciu dniach marszu raz w upale innym razem w deszczu, bez oznak zmęczenia i z uśmiechem na twarzy, dotarli przed Cudowne Oblicze Matki Najświętszej.

Jubileuszowa Uroczystość Odpustowa

W piątek 25 lipca 2014 odbyła się Jubileuszowa Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jakuba Apostoła. Uroczystej Sumie Odpustowej o godzinie 11.00 przewodniczył Ks. Bp Andrzej Jeż.

W zdrowym ciele, zdrowy duch.

W panoramę Podegrodzkiej parafii wpisała się nowa sala sportowa, która została poświęcona w Gostwicy. W czasie Mszy Świętej poprzedzającej obrzędy błogosławieństwa modlono się za wszystkich, którzy przyczynili się do budowy tego obiektu.

Dożynki parafialne

Wydarzeniem związanym z obchodami 1000 - lecia istnienia naszej parafii były Parafialne Dożynki  - Dzień Rolników i Sadowników. Starannością wykonania i pięknem zachwycały bardzo pracochłonne wieńce żniwne. W czasie Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za dary naszych pól i ogrodów.

Poświęcenie nowego przedszkola

W niedzielę (31.08), o godz. 14.00 w naszym kościele sprawowana była Msza Święta, którą rozpoczęto oficjalne otwarcie nowego budynku, w którym mieści się Gminne Przedszkole w Podegrodziu. Następnie na terenie biblioteki i przedszkola odbyło się poświęcenie nowego obiektu.

Koncert milenijny

25 lipca 2014 – w dniu wspomnienia patrona parafii, w kościele parafialnym o godzinie 20:00 odbył się specjalny koncert „Bo tysiąc lat w Twoich oczach jest jak jeden dzień, który minął”. Koncert był próbą ukazania życiowej wędrówki człowieka. Występy muzyczne (autor pieśni: Ryszard Drożdż, muzyka i aranżacja: Michał Ziomek) przeplatane były wybranymi fragmentami z Pisma Świętego

60 lat tańczy i śpiewa "Małe Podegrodzie"

W niedzielę 22 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu przeżywaliśmy niezwykłą uroczystość - Jubileusz 60 - lecia Zespołu Regionalnego "Małe Podegrodzie".

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Opracowanie merytoryczne - Ks. Tomasz P. / Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW