?> Parafia św. Jakuba w Podegrodziu
Image1

Nowi ministranci

W pierwszą niedzielę adwentu do grona ministrantów dołączyło 20 chłopców, Przez swoją posługę przy ołtarzu, dbałość o piękno liturgii oraz modlitwę będą chwalić Boga.

Rozgrywki w Rytrze

W sobotni poranek (26 XI) ministranci ze szkoły podstawowej i lektorzy z gimnazjum wzięli udział w rejonowym etapie mistrzostw LSO piłki nożnej halowej, które miały miejsce w Rytrze.

Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych to spotkanie młodzieży z Dekanatu Stary Sącz i okolic w czasie którego był czas na modlitwę, pogłębienie swojej wiary i na wspólną zabawę.

Dziękczynienie w Ełku

W niedzielę (30.10), w Ełku w Parafii NMP Królowej Apostołów, gdzie Proboszczem jest nasz rodak, ks. Jerzy Owsianka i skąd pochodzą osoby, które doznały cudów za wstawiennictwem o. Papczyńskiego, w czasie Uroczystej Mszy Św. której przewodniczył Biskup Ełcki Jerzy Mazur, dziękowaliśmy za dar kanonizacji o. Stanisława.

Dzień Miłosierdzia

Piątek (28.10) był w czasie Odnowienia Misji Świętych tzw. "Dniem Miłosierdzia". Przystąpienie do sakramentu pokuty i doznanie Bożego przebaczenia jest początkiem nawrócenia.

Odnowienie Misji Świętych

W celu pogłębienia i umocnienia wiary w naszych umysłach i sercach, w dniach 27-30 października przezywaliśmy Odnowienie Misji Świętych. Naszej modlitwie przewodził tak jak rok temu O. Witold Kawecki.

W Rzepiskach o Papczyńskim

XIV Dzień Papieski (16.10) w Rzepiskach, małej miejscowości położonej na polskim Spiszu, był okazją dla młodzieży z Podegrodzia do ukazania postaci swojego Rodaka - o. Papczyńskiego w przygotowanym programie artystycznym.

Matka Boża Limanowska

Dziewczęca Służba Maryjna, pielgrzymując do Bazyliki Limanowskiej w kolejną rocznicę objawień fatimskich - 13 października, w roku pięćdziesięciolecia koronacji figury Matki Bożej Limanowskiej dziękowała i wypraszała potrzebne łaski.

Synaj w Nowym Sączu

Kolejne spotkanie młodych wpisujące się w Światowe Dni Młodzieży - Synaj w Nowym Sączu. Zawiązanie wspólnoty, katecheza ks. A. Ważnego, procesja do kościoła NMP Niepokalanej, Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza, zabawa andrzejkowa. (fot. GOŚĆ NIEDZIELNY)

Uroczystość Króla Wszechświata

W Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, podczas Uroczystej Mszy Świętej w tarnowskiej katedrze nowi kandydaci złożyli przyrzeczenie, przez co zostali wcieleni w szeregi pełnoprawnych Członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Wspomnienie zmarłych

W pierwszych dniach miesiąca listopada wspominamy wszystkich zmarłych: tych o których wiemy, że osiągnęli świętość i są już w Niebie oraz tych za których jeszcze modlimy się by Dobry Bóg przyjął ich do swojej chwały.

Misyjne Nabożeństwo do Ducha Świętego

W sobotę (29.10) w czasie Odnowienia Misji Świętych, modliliśmy się do Ducha Świętego, który oświeca serca i umysły, rozpalając w nich na nowo wiarę.

Misyjne spotkanie z dziećmi i młodzieżą

W Renowację Misji Świętych wpisywały się nauki przeznaczone dla różnych stanów, m.in. dla dzieci i młodzieży.

Konkurs Różańcowy

W miesiącu październiku, szczególnie poświęconym odmawianiu modlitwy różańcowej, przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu odbyła się kolejna edycja konkursu na najpiękniej wykonany własnoręcznie różaniec.

Dekanalne Rozgrywki

W dniu 15 października, na parkiecie hali sportowej w Barcicach rozegrane zostały Zawody Piłki Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza z Dekanatu Stary Sącz.

Synaj w Zabawie

To był Dziękczynny Synaj (24.09 sobota) – Diecezjalne Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży, które odbyło się w Zabawie u bł. Karoliny. Zgromadziło ono młodzież z całej Diecezji, również z Podegrodzia.

Popularne

Parafia sw. Jakuba w Podegrodziu 2014
Administrator - Ks. Sebastian L.
Realizacja - MW